Indiáni zahájili přípravu. Reprezentanti dostali zákaz vstupu na stadion

3. května 2021 15:42 - Plzeň

Po sedmi týdnech pauzy jsou opět v zápřahu. Hokejisté Plzně odstartovali v pondělí přípravu na extraligovou sezonu 2021/2022 a nový trenérský štáb ve složení Václav Baďouček, Miloš Říha a Tomáš Vlasák přivítal v kabině šestnáct hráčů.

 

hokej, Plzeň, Baďouček, Říha, Vlasák, Pejchar

Úvodní tréninkový den, který Indiáni završili výběhem na Homolce, absolvoval také uzdravený obránce Čerešňák a z nových tváří brankář Miroslav Svoboda s útočníkem Janem Schleissem. Posily Michal Bulíř, Dominik Graňák i Gustaf Thorell se budou chystat individuálně stejně jako Viktor Lang nebo Tomáš Mertl.

Scházeli také reprezentanti osmnáctky i borci ze seniorského národního týmu, kteří opustili kemp po sobotním přípravném zápase v Německu, tedy Kodýtek, Pour a Suchý. „Mají do 17. května volno, obzvlášť Kody měl sezonu hrozně náročnou, byl s nároďákem na všech akcích. Dostali zákaz vstupu na zimní stadion," usmál se Baďouček.

Je hotovo! Gulaš opouští Plzeň, posílí České Budějovice

Plzeňský kádr se dost obměnil. Opustili ho Eberle, Dočekal, Michnáč, Kracík, Rob, Vráblík, Stříteský, Frodl, Straka a hlavně lídr Gulaš.

„O Milanově odchodu se spekulovalo už od prosince, rozhodl se, jak se rozhodl. S tím se nedalo nic dělat. Je to výjimečný hráč na úrovni extraligy, otevře se tím prostor pro další kluky, kteří už mají něco za sebou a měli by přebírat roli lídrů v týmu," prohlásil Baďouček. „Hodně mě mrzí i odchod Petra Straky, velice platný hráč pro tým. Snažil jsem se ho ještě potom kontaktovat, jestli by jeho myšlenka náhodou nebyla jiná," přitakal s povzdechem 59letý kouč a bývalý obránce, jenž je zpátky ve známém prostředí. V Plzni strávil podstatnou část hráčské kariéry. „Je to skoro 31 let, co se sem znovu vracím do práce, takže hezký a příjemný," pokyvoval hlavou.

Suchá příprava proběhne tradičně v režii kondičního kouče Jana Snopka a dozná pouze drobných úprav. „Žádná razantní změna tam nebude," ujišťuje Baďouček.

Tréninkové dávky budou hokejisté Škody polykat převážně v Plzni, na konci května i června pak vyrazí na týdenní soustředění na Šumavu. Následně se hráči rozprchnou na dovolenou, která jim vyprší 20. července. O týden později vyjedou k přípravě na led.

jsv, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..