Brankář Štěpánek opouští Třinec a bude chytat ve Francii

31. května 2021 17:11 - Grenoble

Hokejový brankář Jakub Štěpánek opouští extraligový Třinec a v příští sezoně bude působit ve francouzském Grenoblu. Klub oznámil příchod mistra světa z roku 2010 na svém webu a potvrdil jej i Třinec.

 

Petr Horník, Právo

"Přiznám se, že už jsem příliš nečekal, že bych v této fázi kariéry podepsal ještě někde venku. Ale ta nabídka byla velmi zajímavá, je tam příslib, že by na mě měli hodně spoléhat. Což je pro brankáře vždy důležité," uvedl Štěpánek na webu Ocelářů.

Ve Francii se na něj již těší. "Poté, co jsme podepsali smlouvu s trenéry, bylo naši prioritou získat brankářskou jedničku. Sledovali jsme spoustu gólmanů, ale Jakub se rychle stal naši prioritou. Hráče s takovým životopisem vidíme ve francouzské lize jen zřídka," uvedl generální manažer Jean-Francois Dufour.

Hokejový mistr odtajnil posily! Kdo naopak Oceláře opouští?

Čtyřiatřicetiletý Štěpánek získal titul v české i švýcarské nejvyšší soutěži, působil v KHL a má za sebou i úspěšnou reprezentační kariéru. Představil se na čtyřech světových šampionátech a olympijských hrách v roce 2010. "Jakub minulý týden navštívil naše město, prohlédl si zázemí organizace a jsme velmi rádi, že si náš klub vybral," doplnil Dufour.

Třinec odchodem Štěpánka, který měl platnou smlouvu i pro příští extraligovou sezonu, vyřešil přetlak v brankovišti. Oceláři totiž angažovali Marka Mazance. Skvělými výkony v play off si novou smlouvu vybojoval Ondřej Kacetl, který tým dovedl k titulu.

"Počítali jsme s tím, že Kuba u nás zůstane i v následujícím ročníku. Kvůli silné konkurenci na brankovišti se nakonec rozhodl přijmout lukrativní nabídku Grenoblu," uvedl sportovní ředitel Třince Jan Peterek.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..