Živě

Hokejisté Litvínova vstoupili do závěrečné části přípravy, na ledě chyběl Lukeš

20. července 2021 18:47 - Litvínov

Po pondělních kontrolních fyzických testech dnes hokejisté Litvínova zahájili závěrečnou část přípravy na extraligovou sezonu. Na ledě nechyběl ani útočník Richard Jarůšek, jehož setrvání Severočeši v pondělí odpoledne oficiálně oznámili.

 

HC Verva Litvínov

Ze základního kádru postrádal trenér Vladimír Országh jen útočníky Františka Lukeše a Michala Guta, kteří nejsou zdravotně stoprocentně fit. Junior Lukáš Stehlík je s reprezentací do 20 let ve Finsku. Právě Stehlík, Gut, Ondřej Baláž, Marek Slavík, David Skuhrovec nebo Jiří Háva budou nyní usilovat o to, aby se prosadili do sestavy.

"Všichni jsou perspektivní hráči, kterým bychom rádi dali prostor i v přípravných duelech. Bude na nich, jak se toho stébla chytí. Samozřejmě chceme, aby během sezony měli pravidelný ice time a pokud bude ta možnost, tak aby hráli mužský hokej, ať už v Litvínově, nebo například v Litoměřicích," uvedl Országh na klubovém webu.

Verva obsadila v minulé sezoně v základní části 11. místo a v předkole play off vypadla hladce s Hradcem Králové. V dalším ročníku by Severočechům ke zlepšení měly pomoct i posily v čele s obránci Matějem Stříteským, Markem Hrbasem a útočníky Petrem Strakou, Andrejem Kudrnou a Matúšem Sukeľem. V klubu naopak skončili Jan Ščotka, Oskars Cibulskis, Martin Hanzl nebo Jakub Petružálek.

"Ještě bychom chtěli přivést jednoho centra. Uvidíme, jaké budou možnosti a podle toho se budeme přizpůsobovat," řekl Országh.

Litvínov by měl v přípravě odehrát osm zápasů, první jej čeká ve čtvrtek 5. srpna, kdy se představí v Karlových Varech.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..