Zázrak se nekonal, baráž čeká Budějovice

LITVÍNOV

Hokejisté Českých Budějovic nesmazali mizerný dojem z jejich výkonů v letošní sezóně. Porážka 0:2 v Litvínově 0:2 je už tři kola před koncem základní části odsoudila k baráži o extraligu. V ní se střetnou s vítězem první hokejové ligy.

Hokejisté Budějovic prohráli v Litvínově a čeká je baráž

Domácí neměli s výhrou nad posledním celkem tabulky, hrajícím nedůrazně a chvílemi takřka i bez zájmu, žádné problémy. Vedení jim zajistil v 7. min. po Kaděrově přihrávce obránce Hranáč střelou od modré čáry k tyčce Mezinovy svatyně.

Když Severočeši Kotrlovou trefou v přesilovce o 4 minuty později odskočili na dvoubrankový rozdíl, bylo prakticky rozhodnuto. Nepřesnou koncovkou postižení hosté nedokázali Jarinu vůbec překonat, zazdili i 36 sekund trvající početní výhodu pěti proti třem.

Jaroslav Hübl, asistent trenéra Litvínova: "O osudu zápasu rozhodly dva rychlé góly v úvodní třetině. Jarinovi k čistému kontu pomohla výborná defenzíva celého mužstva."

Ladislav Kolda, trenér Budějovic: "Soupeř měl utkání zcela ve své moci a vyhrál zaslouženě. Od neděle začínáme přípravu na baráž."

Litvínov - Č. Budějovice 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Hranáč (Kaděra, Kroupa), 11. Kotrla (Kaděra, Říha). Rozhodčí: Rejthar, Šindler - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 2710.
Litvínov: Jarina - Martínek, Kroupa, Krstev, Klobouček, Hranáč, Droppa - Kaděra, Hreus, Trávníček - L. Havel, Říha, Kotrla - Balázs, V. Hübl, Gombár - Kašpar, T. Martinec, Kubinčák. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.
České Budějovice: Mezin - Kolda, Jakeš, Jasečko, Jindra, Kotaška, Čech, Gýna, Ďurák - Hřebejk, Štrba, Bělohlav - Mrázek, Ondřej, Sailer - Kristek, Škoda, Bartoš - Gulaš, Bacul, Fadrný. Trenéři: Ťoupal a Kolda.