Kladno v azylu: Jágr místo kouzel s holí maloval, Rytíře skolil ten, který jim do extraligy pomohl

10. září 2021 20:53 - Chomutov

Obavy, jestli Rytíři kvůli opravě střechy svého zimáku a nucenému azylu v Chomutově nepřijdou kromě domácího prostředí i o atmosféru na zápasech, se nenaplnily. Na úvodní duel hokejové extraligy s Vítkovicemi byla moderní hala s více než pětitisícovou kapacitou zaplněná zhruba z poloviny a fanoušky vytvořená kulisa si nezadala s tou v Kladně.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Fanklub vypravil dva autobusy, další stovky fanoušků Rytířů zamířily do Rocknet areny po vlastní ose. A v hledišti byli k vidění i lidé v chomutovských dresech. Zažít zase extraligu a ne jen krajský přebor bylo velkým lákadlem. Nic na tom nezměnilo, že na ledě neviděli majitele Kladna Jaromíra Jágra, jenž se po zranění ještě necítí natolik fit, takže zůstal jen v civilu na střídačce a spoluhráčům nejednou za třetinu na tabuli maloval své představy o hře.

Skalní fanoušci Rytířů obsadili sektory za druhou brankou, než mají kotel příznivci Pirátů. Hráči Kladna, kteří se do extraligy vrátili po roční pauze, zase využívali jinou kabinu než chomutovské áčko. To vše jako poděkování, že můžou na severu Čech pravidelně nastupovat.

Kladenský Marek Račuk prověřil brankáře Vítkovic Aleše Stezku.

Ondřej Hájek, ČTK

Ještě dvě hodiny před úvodním buly přitom jistotu neměli. Kladenští museli na stadionu vybudovat pro extraligu nezbytný systém pro brankového videorozhodčího. Nákladnou akci stihli doslova za minutu dvanáct, takže ředitel soutěže Řezníček udělil Středočechům licenci pro nejvyšší soutěž. V Chomutově ji odehrají nejspíše celou.

Kladenští hokejoví fanoušci si zvykají na azyl v Chomutově

Sport.cz

Vstup si ale představovali lepší. Vítkovice si totiž odvážejí domů tři body za výhru 2:1, o níž se postaral především Rostislav Marosz. Třicetiletý útočník, jenž uplynulou sezonu právě z Vítkovic hostoval v Kladně a pomohl mu k postupu z Chance ligy, v pátek proti svému bývalému klubu zaznamenal gól a asistenci.

škv, Sport.cz

  2:3 Hradec Králové - Třinec 2:3 dohráno
20210922T18:00:00+0200
Hradec Králové vs. Třinec
Hradec Králové vs. Třinec
Hradec Králové
Třinec
O2 Sport Sparta - Litvínov dnes 18:30
20210923T18:30:00+0200
Sparta vs. Litvínov
Sparta vs. Litvínov
Sparta
Litvínov

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..