Málo práce zahání Mazanec písní. Proti Motoru si brouknul Nohavicu

11. září 2021 07:17 - Třinec

Lepší vstup do nového extraligového angažmá si brankář Marek Mazanec mohl jen těžko přát. V úvodním kole dostal v třinecké brance přednost před hrdinou posledního play off Ondřejem Kacetlem a odvděčil se při výhře 4:0 vychytaným čistým kontem.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

„Těžko to mohlo být lepší," radoval se 30letý gólman, který se v létě do Slezska přesunul z Hradce Králové. „I když to je drahý den. Musím něco odsypat do kasy, ale to k tomu patří," dodal Mazanec.

Třinečtí před úvodním buly prvního utkání sezony pověsili po střechu haly prapor s vyobrazeným Masarykovým pohárem jako připomínku třetího mistrovského titulu v historii klubu a poté už se směle vydali za obhajobou prvenství z předchozích dvou dohraných extraligových ročníků.

Je fajn být zase doma, ale chci vyhrávat. Čeká nás hodně práce, ví útočník Motoru Gulaš

A vyrazili výborně. Bodově se prosadili všechny tři posily v poli. Andrej Nestrašil a Martin Marinčin přihrávali, Marko Daňo se prosadil gólově a brankář Marek Mazanec pochytal všech čtrnáct českobudějovických ran.

Kladno v azylu: Jágr místo kouzel s holí maloval, Rytíře skolil ten, který jim do extraligy pomohl

„Škoda, že na mě nešlo střel více, abych se trochu lépe rozchytal. Je to pak hodně na psychiku, abych neudělal nějakou chybu. Musím se pak nějak zabavit. Na dálku třeba komunikuju s hráči, nebo si zpívám. Například Nohavicu si brouknu," smál se třinecký brankář.

Hosté jej nejvíce zaměstnali v úvodní dvacetiminutovce, kdy kryl sedm střel. A stejný počet zásahů přidal Mazanec i ve zbylých čtyřiceti minutách. „Byl jsem na to, že ke mně kluci moc střel nepustí, připravený. Defenziva fungovala, ofenziva ještě lépe, sedlo si vše, co mělo," těšilo Mazance.

Oceláři vykročili za obhajobou titulu hladkou výhrou

Stejně tak ocenil, že Třinec po nezdaru v Lize mistrů, dokázal do extraligy vstoupit ve velké pohodě. „Nevím, jak to měli ostatní kluci vnitřně nastavené, ale já byl přesvědčený, že první extraligový zápas bude úplně o něčem jiném. A to se potvrdilo. Budějovice jsou posílené, nikdo asi nevěděl, jak to bude vypadat. Musím říct, že je to úplně jiný tým než loni. Jsou hodně kvalitní, ale na naší straně byla kvalita o něco větší," přemítala třinecká brankářská jednička.

V dresu Motoru přijel do Třince obávaný kanonýr Milan Gulaš. Dostal se ale jen k jediné střele. „Na Milana se musíme připravovat vždy. Ale u něj je to mnohdy zbytečné, protože on si tam stejně dělá, co chce, střely chodí odevšad a nikdo to nedokáže přečíst. Je potřeba být připravený na všechno," popisoval kvality bývalého spoluhráče z Plzně Mazanec. „Milan je ozdoba české extraligy. Furt říkám, že do této ligy nepatří, že má hrát někde jinde. Ale na druhou stranu jsem rád. Zvedá prestiž soutěže," zdůraznil Mazanec.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

  2:3 Hradec Králové - Třinec 2:3 dohráno
20210922T18:00:00+0200
Hradec Králové vs. Třinec
Hradec Králové vs. Třinec
Hradec Králové
Třinec
O2 Sport Sparta - Litvínov zítra 18:30
20210923T18:30:00+0200
Sparta vs. Litvínov
Sparta vs. Litvínov
Sparta
Litvínov

Časová osa: Tipsport extraliga 2021/22

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..