Olomouc - Hradec Králové 2:3 Další Krejčího trefa nestačila, tři body bere Mountfield

24. září 2021 20:38

Hokejisté Hradce Králové vyhráli v 7. kole extraligy na ledě Olomouce 3:2 a potvrdili, že se jim proti Hanákům daří. Včetně přípravných zápasů je porazili posedmé za sebou. Utkání rozhodl ve 42. minutě gólem v oslabení francouzský útočník Jordann Perret. Olomouci k výhře nepomohla ani šestá branka Davida Krejčího v sezoně.

Luděk Peřina, ČTK

Hosté se dostali do vedení hned ze své první šance, když se úplně sám před Lukášem zjevil obránce Blain a zblízka poslal puk do sítě. Olomouc výrazněji zahrozila až v polovině první třetiny, hostující brankář Lukeš ale Knotkovu zacloněnou střelu pokryl.

O chvíli později se však ke střele z pravé strany dostal obránce Dujsík a tvrdou ránou prostřelil hradeckého brankáře. Domácí poté mohli otočit vývoj zápasu, jenže Čachotského bekhendové zakončení skončilo jen na horní tyči.

Jágr opět řádil, Kladno srazilo mistra! Kometa otočila ztracený zápas, Vary přejely Zlín

Olomouc však byla za svoji aktivitu odměněna o chvíli později, kdy se Kucserova střela odrazila na hokejku Krejčího, který dorazil puk za Lukešova záda. Mountfield ale na inkasovanou branku dokázal zareagovat a ještě do konce první třetiny srovnal. Nahození McCormacka dokázal za záda brankáře Lukáše tečovat Cingel.

Druhá třetina již byla o poznání opatrnější, nebezpečnou střelu vyslal domácí Knotek. Z dobré pozice střílel také olomoucký Kunc, proti jehož střele zasáhl Lukeš lapačkou. Hostující brankář byl úspěšný také proti dorážce Klimka a střele Kucsery v přesilové hře pěti proti třem.

V jejím závěru pak Lukeše zachránila podruhé v zápase horní tyč, tentokrát ji trefil Krejčí. Ve vlastním oslabení se pak do samostatného úniku dostal Perret, kterého betonem vychytal Lukáš.

Vzadu David Krejčí z Olomouce, autor gólu, a Jakub Orsava z Hradce Králové.

Stejným scénářem jako skončila druhá třetina začala i třetí část. Perret se opět ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, jenže tentokrát Lukáše překonal a poslal Východočechy do vedení.

Vzápětí mohli hosté vést už o dvě branky, Lalancette však trefil z bezprostřední blízkosti pouze tyč olomoucké branky. Srovnat mohl dvě minuty před koncem Krejčí, ale Lukeš si s jeho jemnou tečí poradil a Hanáci tak ve čtvrtém domácím zápase v sezoně poprvé prohrála.

7. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Dujsík (Kolouch, Řezníček), 16. Krejčí (Kucsera, Ondrušek) - 3. Blain (Lalancette, Perret), 19. Cingel (McCormack, Smoleňák), 42. Perret. Rozhodčí: Šír, Kubičík - Ondráček, Hynek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4511.
Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner - Kucsera, Krejčí, J. Káňa - Kunc, Klimek, Čachotský - Navrátil, J. Knotek, Burian - Bambula, Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták a Tomajko.
Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, McCormack, Kalina, Jank - Jergl, Cingel, Smoleňák - Orsava, Lev, Kevin Klíma - Oksanen, Lalancette, Perret - Lamper, Koukal, Pilař. Trenér: T. Martinec.