Litvínov utnul šňůru proher, Sparta promrhala dvougólový náskok. Kladno bere bod

Hokejisté Litvínova se po dlouhých sedmi zápasech dočkali výhry, když v rámci 11. kola extraligy zvítězili 3:0 v Českých Budějovicích. Sparta neudržela dvoubrankový náskok a Hradci Králové podlehla 2:3 po nájezdech, Mladá Boleslav porazila Karlovy Vary 3:1, stejně jako Plzeň Liberec. První Třinec se na výhru 2:1 proti poslednímu Zlínu nadřel, Kometa doma nestačila na Vítkovice (1:2). Pardubice získaly dva body za výhru 4:3 po nájezdech nad Kladnem.

Hokejisté Hradce Králové slaví výhru na ledě Sparty.

Třetí prohru v řadě utrpěly Karlovy Vary, které prohrály v Mladé Boleslavi 1:3. Dlouho bezbrankové skóre zlomil až v předposlední minutě druhé třetiny domácí útočník Bičevskis, zkraje závěrečné části hry pak Středočeši přidali další dva zásahy. Za Energii už jen upravil skóre Redlich. Bruslařský klub vyhrál doma popáté za sebou.

Po předchozí sérii pěti výher Sparta prohrála podruhé za sebou. Doma přitom proti Hradci Králové začala parádně, do vedení šla už po 30 vteřinách zásluhou kapitána Řepíka a ještě v první třetině zvýšil Horák. Mountfield ale dokázal srovnat a v samostatných nájezdech pak obrat dokonal. Zatímco na domácí straně neuspěl ani jeden ze tří exekutorů, Východočeši skórovali ve třech ze čtyř nájezdů, ten vítězný byl připsán Lvovi. Hradec tak Pražany zdolal po předchozích čtyřech prohrách ve vzájemných duelech.

Brankář Sparty Jakub Neužil inkasuje rozhodující gól ze samostatných nájezdů z hole Jakuba Lva.

Už šestou prohru za sebou zapsal vicemistr extraligy z Liberce. V Plzni padl 1:3, přestože zásluhou Adama Najmana vedl. Západočeši, kteří v posledních třech duelech neztratili ani bod, otočili trefami Dzierkalse, Jiříčka a M. Langa. Pikantní utkání skončilo vítězně pro Michala Bulíře, který strávil drtivou většinu kariéry v rodném Liberci a před sezonou zamířil do Plzně. V neděli proti Bílým Tygrům zaznamenal jednu asistenci.

Hokejisté Třince se radují z vyrovnávací branky na 1:1.

Souboj prvního celku tabulky s tím posledním nakonec přinesl pořádné drama. Mistrovský Třinec se na výhru 2:1 nad Zlínem pořádně nadřel, ještě v polovině utkání prohrával. Otočku zařídily góly Ondřeje Kovařčíka a Hrni. Berani tak prohráli deváté z deseti utkání. Oceláři uspěli potřetí v řadě.

Sérii sedmi proher ukončil Litvínov, který triumfoval 3:0 na ledě Českých Budějovic. Verva šla do vedení už ve třetí minutě po brance Viktora Hübla, v posledních čtyřech minutách utkání přidali pojistky P. Zdráhal a Jarůšek. Brankář Denis Godla potřeboval k čistému kontu 24 zákroků.

Brankář Brna Matej Tomek inkasuje gól.

Vítkovice, které stále čekají na premiérový domácí zápas v sezoně, vyhrály v Brně 2:1. Tři body a třetí výhru v šestém venkovním zápase ročníku zajistil Ostravanům v 50. minutě Fridrich.

Potřetí za sebou se radují z výhry Pardubice, Kladno zdolaly 4:3 po samostatných nájezdech. Hrdinou zápasu byl kanadský útočník Anthony Camara, který nejprve vstřelil třetí gól Dynama, aby pak zaznamenal i rozhodující trefu v nájezdech.

Hokejová Tipsport extraliga, 11. kolo:
Sparta - Hradec Králové 2:3 po sam. nájezdech
Branky: 1. Řepík, 16. Horák - 40. Kevin Klíma, 52. Jergl, rozh. nájezd Lev.
Mladá Boleslav - Karlovy Vary 3:1
Branky: 39. Bičevskis, 44. Kotala, 45. P. Kousal - 49. Redlich.
Plzeň - Liberec 3:1
Branky: 14. Dzierkals, 31. Jiříček, 42. M. Lang - 13. A. Najman
České Budějovice - Litvínov 0:3
Branky: 3. V. Hübl, 57. P. Zdráhal, 59. Jarůšek.
Třinec - Zlín 2:1
Branky: 30. O. Kovařčík, 42. Hrňa - 17. Okál.
Kometa Brno - Vítkovice 1:2
Branky: 44. Haščák - 29. J. Hruška, 50. Fridrich.
Pardubice - Kladno 4:3 po sam. nájezdech
Branky: 7. Blümel, 13. Říčka, 25. a rozh. nájezd Camara - 4. Suchánek, 21. Hlava, 51. M. Filip.