Rubriky:

Tipsport extraliga

V Liberci po Stewartovi končí i Simmonds. Vedení klubu tím Kanaďané dost zaskočili

14. listopadu 2012 17:42 - Liberec

Oba kanadští hokejisté Wayne Simmonds a Chris Stewart ukončili své působení v Liberci. Simmonds se ve středu z rodinných důvodů rozhodl pro návrat do zámoří. Stewart už o den dřív oznámil, jde hrát zpátky druholigového německého Crimmitschau, kde již působil během letošního října. Svůj konec pod Ještědem zdůvodnil pocitem nedostatečného využití během zápasů.

 

Vít Šimánek, ČTK

„Pro nás je odchod kanadských hráčů hodně nepříjemným překvapením. Nepočítali jsme s tím, že po reprezentační pauze už nebudou pokračovat. Rozhodnutí hráčů nám bylo sděleno jen telefonicky prostřednictvím agenta," vyjádřil podiv generální manažer klubu Ctibor Jech, podle nějž oba kanadští útočníci absolvovali rozhovor s novým koučem Filipem Pešánem a probírali aktuální situaci. "Při něm ale nepadla o odchodu zmínka," dodal Jech.

„Vyhověli jsme i jejich přání nejet s námi na utkání European Trophy do Bernu, kde nás zastihla překvapivá jednostranná rozhodnutí obou hráčů. Simmonds nám vzkázal, že je z vážných rodinných důvodů nucen okamžitě odjet domů do Kanady. Stewart zase odůvodňoval svůj konec v Liberci malou vytížeností během utkání, o čemž se ale nikomu předtím nezmínil," zlobil se Jech s tím, že oba hráči nestandardním jednáním dostali vedení libereckého klubu do situace, kdy museli jejich rozhodnutí jen přijmout a smířit se s ním.

Simmonds stihl během šesti utkání v libereckém dresu nasbírat šest kanadských bodů a stát se i obětí rasistického verbálního útoku při zápase v Chomutově. Stewart odehrál pět střetnutí s bilancí jedné asistence.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..