Liberec jako první v sezóně našel recept na Slavii, Sparta rozprášila Litvínov

Hokejisté Liberce zvítězili v 8. kole Tipsport extraligy na vlastním ledě nad Slavií 2:1 po samostatných nájezdech a jako první dokázali v sezóně sešívané porazit. To Sparta rozstřílela Litvínov 7:0 a stáhla náskok Slavie na jeden bod. Mistrovská Plzeň doma podlehla Kladnu 3:5. Vítkovice otočily zápas ve Zlíně a vyhrály 3:1, stejným výsledkem zvítězil Třinec nad oblíbeným soupeřem z Karlových Varů. Pardubice uspěly na ledě Chomutova po výsledku 5:2 a Hradec Králové porazil Brno 2:1 po prodloužení.

Liberecký útočník Koba Jass střílí gól ze samostatného nájezdu brankáři Slavie Dominiku Furchovi.

Souboj hostující Slavie a Liberce měl jednoznačného favorita. Zatímco Pražané vstřelili v posledních dvou zápasech třináct gólů, Tygři dotlačili puk do sítě jen dvakrát a ani jednou nebodovali. Přesto se na severu Čech hrál vyrovnaný zápas, v němž dlouho dominovali brankáři. Jako první inkasoval slávistický Furch, jehož ve 35. minutě překonal Pospíšil. Patnáct vteřin před koncem druhé části ale po Bednářově asistenci vyrovnal Krenželok. Zápas se rozhodoval v samostatných nájezdech, v nichž byli úspěšní všichni domácí exekutoři - Jass, Nedvěd i Pospíšil své pokusy proměnili. Slavia poprvé v sezóně prohrála.

Sparta v domácí holešovické hale neztratila ještě ani jeden bod a to nedokázal změnit ani Litvínov, v jehož brance se namísto jedničky Francouze objevil Franěk. Proti s chutí hrajícím sparťanům měl ale těžkou pozici. Už v 5. minutě ho v přesilové hře překonal Hlinka, další dva góly přidal na konci první a začátku druhé části Kumstát. Prosadili se také sparťanský šutér Ton, kapitán Rolinek, Ivan Rachůnek po asistenci svého bratra Tomáše a mladík Buchtele. Sparta vyhrála za tři body počtvrté za sebou.

Třikrát se dokázali dostat kladenští hokejisté na ledě mistrovské Plzně do vedení. A Západočechům se třikrát podařilo vyrovnat. Zlom v zápase zařídil Rudovský, který ve 35. minutě poslal hosty počtvrté do vedení a o tři minuty později přidal další gól, kterým Středočeši poprvé odskočili na dvoubrankové vedení, které uhájili do konce zápasu. Rytíři si tak spravili chuť po ztraceném utkání se Spartou.

Největší hvězda Třince Martin Růžička se dočkal svojí premiérové branky v probíhající sezóně až v 8. kole. V zápase proti Karlovým Varům, oblíbenému soupeři Ocelářů, zvyšoval Růžička na konečných 3:1. Roth poslal Růžičkovi podél brankoviště přihrávku a kanonýr ji v těžké pozici zužitkoval. Třinec zvítězil i v 11. vzájemném utkání v řadě, Karlovy Vary pod trenérem Mlejnkem poprvé nezískaly ani jeden bod a zůstávají na poslední příčce.

Zlín debakl neodčinil

Zlínu se nepodařilo odčinit porážku 0:6 od Slavie v minulém kole. Ševci sice začali proti Vítkovicím lépe, když je ve 4. minutě poslal v přesilové hře do vedení po Leškově asistenci Balaštík, to však bylo ze strany domácích vše. Vítkovice, které odehrály mizernou první třetinu, nastoupily do druhé části v mnohem lepší kondici a během čtyř minut otočily vývoj zápasu po zásazích Slobody a Húževky. Druhý jmenovaný jedenáct minut před koncem zápasu zvyšoval na dvoubrankový rozdíl.

Mountfieldu se v novém působišti daří, před soubojem s Kometou byl Hradec Králové na páté příčce. Proti Brnu ale nezačali domácí nejlépe. Už ve 3. minutě našel Zohorna přihrávkou od brankové čáry Holce, který střelou z mezikruží poslal Brňany do vedení. Východočeši dlouho dobývali branku Komety, v níž poprvé v sezóně chyběl Trvaj. Toho nahradil Čiliak, jenž si nešťastně srazil ve 34. minutě střelu Škody do brány. Zápas rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Mertl, jehož volně stojícího u levé tyče našel Šimánek.

Chomutov výhrou nad Vítkovicemi přerušil sérii čtyř zápasů bez výhry, druhé vítězství v řadě ale nepřidal. Pardubice, které pro změnu povzbudilo úspěšné premiérové východočeské derby s Hradcem Králové, nastřílely na chomutovském ledě pět gólů. Piráti měli bleskový start do zápasu, když se hned v první minutě prosadil v přesilové hře Bartečko, Pardubice ale otočily vývoj zápasu ještě v první části a nakonec jednoznačně zvítězily.

Hokejová Tipsport extraliga, 8. kolo:
Třinec - Karlovy Vary 3:1on-line
Branky: 22. Varaďa, 26. Zagrapan, 54. Martin Růžička - 34. Hruška.
Zlín - Vítkovice 1:3on-line
Branky: 4. Balaštík - 30. Sloboda, 34. Húževka, 49. Húževka.
Plzeň - Kladno 3:5on-line
Branky: 10. Frolo, 18. Novotný, 33. Hanzlík - 8. Treille, 16. Havlíček, 29. Tenkrát, 35. Rudovský, 38. Rudovský.
Chomutov - Pardubice 2:5on-line
Branky: 1. Bartečko, 32. Svoboda - 3. Tybor, 7. Cetkovský, 11. Hradil, 26. Číp, 51. Kousal.
Hradec Králové - Brno 2:1 v prodl.on-line
Branky: 34. Škoda, 64. Mertl - 3. Holec.
Liberec - Slavia 2:1 po sam. náj.on-line
Branky: 35. Pospíšil, rozh. náj. Nedvěd - 40. Krenželok.
Sparta - Litvínov 7:0on-line
Branky: 5. Hlinka, 19. Kumstát, 22. Kumstát, 28. Ton, 38. I. Rachůnek, 41. Rolinek, 59. Buchtele.