Chomutov - Pardubice 2:5Chomutov poprvé v sezóně doma nebodoval

11. Radil 1 : 3
26. Číp 1 : 4
32. Svoboda 2 : 4
52. Kousal 2 : 5

Hokejisté Chomutova prohráli v 8. kole extraligy s Pardubicemi 2:5. Domácí Ľuboš Bartečko skóroval už po 58 vteřinách, ale zbytek zápasu patřil Východočechům. Chomutov tak poprvé v probíhající sezóně nezískal doma ani bod, Pardubice naopak poprvé vyhrály na ledě soupeře a poskočily na třetí příčku.

Pardubický obránce Václav Benák (vlevo) a útočník Petr Sýkora se radují z gólu.

V první třetině padly všechny čtyři góly už do 11. minuty. Chomutov se ujal rychle vedení v přesilové hře, když Bartečko po přihrávce před branku zacílil mezi Salfického betony. Pardubice ale stav dokonale otočily, když využily z minima příležitostí maximum. Hned za 72 sekund se Tybor prosmýkl kolem Kučného a rovněž střelou mezi betony vyrovnal na 1:1.

Druhá branka Pardubických padla v přesilové hře - do odkryté brány zblízka zakončil Jiří Cetkovský. Když se Pardubice dostaly po delší době do obranného pásma Chomutova, propálil Radil střelou Řehoře v domácí brance potřetí. Chomutov byl v dalším průběhu první třetiny lepším mužstvem, ale šance Bartečka, Jaroslava Svobody a Divíška zůstaly nevyužity a hosté tak měli k dobru dvoubrankový náskok.

Začátek druhé třetiny patřil Chomutovu, ale příležitosti Baleje a Bartejse snížením neskončily. Pardubicím se opět podařilo skórovat z první vážnější akce; tvrdou střelu Tybora Řehoř ještě vyrazil, ale Číp doklepl puk do poloodkryté branky.

Chomutov snížil při hře ve čtyřech na obou stranách. Jaroslav Svoboda ujel přes celé hřiště a i když byl atakován pardubickým obráncem, propasíroval puk do branky. Největší šanci Pardubic měl Starý, ke kterému se dostal puk po hrubce Bartejse, ale orazítkoval pouze tyč.

Na začátku třetí třetiny zvonily na obou stranách tyče. Nejdříve ji napálil domácí Kämpf, na druhé straně to byl Číp. Vzápětí měl hned po sobě dvě obrovské příležitosti Balej, ovšem Salfický byl pozorný. Aktivnější byl Chomutov, Pardubice se dostaly do útočného pásma jenom sporadicky, necelých devět minut před koncem třetí třetiny ale vstřelily pátou branku, když Kousal zakončil z bezprostřední blízkosti do horního růžku chomutovské branky a definitivně rozhodl.

8. kolo hokejové extraligy:
Piráti Chomutov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Bartečko (Divíšek, D. Hruška), 32. Jar. Svoboda (Bartejs) - 3. Tybor, 7. Cetkovský (T. Nosek, T. Zohorna), 11. Radil (Kousal), 26. Číp (Tybor), 52. Kousal (Radil). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Charvát, Frodl. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 3502.
Chomutov: Řehoř - Malec, Lakos, Pulpán, Kučný, Šulák, Bartejs, Mazanec - Jar. Svoboda, Bartečko, Balej - Kubinčák, Divíšek, D. Hruška - Šagát, Sikora, Hřebejk - Račuk, Kämpf, Kaše. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.
Pardubice: Salfický - V. Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp - P. Sýkora, Marha, Somík - T. Zohorna, T. Nosek, Cetkovský - Radil, Kousal, Starý - Řezníček, Číp, Tybor. Trenéři: Venera a M. Říha ml.