Třinec - Pardubice 3:0Třinec porazil Pardubice a lídra tabulky bodově dostihl

10. Matuš 1 : 0
19. Adamský 2 : 0
34. Polanský 3 : 0

Třinečtí hokejisté zarazili vítězné tažení Pardubic a nedělní výhrou 3:0 ve 12. kole Tipsport extraligy se na vedoucí tým tabulky bodově dotáhli. Pátou výhru v řadě zařídil Ocelářům svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Radim Matuš. Pardubice naopak po pěti výhrách nebodovaly a poprvé v ročníku nedokázaly vstřelit gól. Brankář Šimon Hrubec uhájil druhou nulu v sezóně.

Hokejisté Třince se radují z branky do pardubické sítě.

Oceláři se po sedmidenním zápasovém půstu vrhli na lídra tabulky jako dravci. Domácí měli sil na rozdávání, hýřili pohybem a to na soupeře zákonitě muselo platit. Už ve druhé minutě se bývalým spoluhráčům z Pardubic připomenul Rákos, který prověřil gólmana Růžičku ranou z mezikruží, a i v dalším průběhu z něj speciální motivace jen čišela.

Třinecký nápor pokračoval v přesilovce. Gorškov v ní měl ke gólu ještě blíž, ale překonaného pardubického brankáře zastoupila tyčka. Domácí tak posunul do vedení až v 10. minutě Matuš, který rychlým forhendem zasunul vyražený puk za Růžičku a mohl se radovat ze svého prvního extraligového gólu.

Přestože Východočeši větší část první třetiny protrpěli pod tlakem, neznamená to, že by nebyli nebezpeční. Jejich brejky představovaly stálou hrozbu a v 18. minutě v přesilovce Somík jenom těsně minul cíl. Hosty to přišlo draho: vzápětí totiž Polanský sehrál brilantní přečíslení s Adamským, který akci vyšperkoval přesnou trefou pod horní tyč.

Třetí gól Ocelářů rozhodl

Místy až strhující tempo ve druhé části opadlo. Pardubice srovnaly krok a ve 26. minutě mohly snížit, jenže Radilovu ránu z kruhu Hrubec lapačkou vyrazil. Pasáž, v níž byl zápas na vážkách a hosté ještě mohli vývoj zvrátit, rozhodl třetí gól Třince. Domácí se k němu dobrali v přesilové hře. Vyloženou možnost v ní nejdříve spálil Adamský a ze situace, která tak gólová už nevypadala, poslal Polanský tečí Rothovy střely od modré čáry domácí do třígólového vedení.

Když se závěrem druhého dějství na Hrubcovi ztroskotal po sólovém nájezdu i Zeman, měli Oceláři už jednoduchou cestu k výhře. Zvýraznit ji mohl znovu v oslnivé formě hrající tandem Polanský - Adamský, ale jejich další učebnicovou kombinace při vlastním oslabení dokázal Růžička nadvakrát zarazit.

Druhý nejlepší útok soutěže v Třinci vyšel střelecky naprázdno a po šesti zápasech odešel z ledu i bez bodu.

12. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Matuš (Ostřížek), 19. Adamský (Polanský, Gorškov), 34. Polanský (Roth, Linhart). Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc T. Zohorna (Pardubice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4055.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Krejčí, Roth, Linhart, Kania, Zíb, Lojek - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Gorškov, Polanský, Adamský - Rákos, Zagrapan, Rufer - Ostřížek, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous a Marek.
Pardubice: Martin Růžička - Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp - P. Sýkora, Kousal, Somík - Cetkovský, T. Nosek, T. Zohorna - Radil, Tybor, Starý - Poulíček, A. Zeman, Řezníček. Trenéři: Venera a Říha ml.