Liberec - Hradec Králové 6:7 PPHradec senzačně otočil zápas v Liberci, obrat dokonal Květoň

62. Květoň 6 : 7

Hokejisté Hradce Králové předvedli ve 12. kole Tipsport extraligy nevídaný obrat na ledě Liberce. Přestože v 16. minutě prohrávali již 1:5 a poté i 2:6, vyhráli nakonec 7:6 v prodloužení. Tygrům nepomohli ani dvě branky a dvě asistence Petra Vampoly. Mountfield si při power play vynutil prodloužení a v 62. minutě rozhodl o výhře hostů Lukáš Květoň.

Lukáš Květoň (vpravo) z Hradce Králové se raduje z rozhodujícího gólu proti Liberci. Vlevo jeho spoluhráč Peter Frühauf.

Začátek utkání přitom nenaznačoval, že by si Liberec připsal další nevydařený zápas. Již v 5. minutě otevřel skóre tečí Čakajíkovy střely Bulík. O dvě minuty později našlápl ve vlastním oslabení Vampola a střelou na lapačku propálil hradeckého Kantora. V polovině první třetiny to bylo už 3:0, když chybu hostující obrany potrestal Bartek a vyhnal tak Kantora z branky. Poprvé v sezóně tak za Hradec Králové nastoupil Kacetl.

Hostům to dodalo impulz a ve 12. minutě snížil Mertl. Tříbrankový náskok však domácím vrátil Urban, který dorazil Nedvědovu střelu. Netrvalo dlouho a Severočeši se radovali popáté. Po krásné přesilovkové souhře se podruhé v utkání prosadil Vampola. V samém závěru třetiny se však po chybě domácích dostali hosté do přečíslení a Červený snížil na 2:5.

I na začátku druhé třetiny byli domácí při chuti, Pospíšil ale se svou akcí neuspěl. Radoval se tak až Bulíř, který těžil z výborné práce Vampoly. Hosté ale nesložili zbraně a v přesilovce se prosadil na brankovišti důrazný Kudrna. Sedmý gól Libereckých měl na hokejce Filippi, Kacetl však výborně zasáhl.

Květoň dokonal neuvěřitelný obrat

Na konci třetiny měli Bílí Tygři výhodu přesilové hry, Hunkes ale chyboval na modré čáře a Škoda střelou nad Schwarzovo rameno deset vteřin před koncem třetiny dostal Hradec opět do hry.

Třetí dějství začali Severočeši v početní výhodě, Kacetla ale prakticky neohrozili. Na druhé straně se tváří v tvář Schwarzovi ocitl Suja, liberecký brankář ale skvěle zasáhl. Sedm minut před koncem se však hosté dostali na dostřel, když překvapený Schwarz promáchnul právě Sujovu ránu. Klid domácím mohl dodat Urban, jeho únik však pokryl Kacetl.

Hosté sáhli v závěru ke hře bez brankáře a Šimánek půl minuty před koncem vyrovnal. Z prodloužení neuběhly ani dvě minuty a Lukáš Květoň dokonal tvrdou ranou fantastický obrat Hradce Králové.

12. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 6:7 v prodl. (5:2, 1:2, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Bulík (Čakajík, Vampola), 7. Vampola (Čutta), 10. Bartek, 14. Urban (P. Nedvěd), 16. Vampola (Bartek, P. Nedvěd), 28. Bulíř (Vampola, Filippi) - 12. Mertl (Harant, Kudrna), 20. Červený (Škoda, Ptáček), 32. Kudrna (Harant, Mertl), 40. Škoda (Červený), 53. Suja (Škoda, Červený), 60. Šimánek (Kudrna, L. Květoň), 62. L. Květoň (Frühauf). Rozhodčí: Bauer (Něm.), A. Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:2. Diváci: 4454.
Liberec: Schwarz - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Ulrych, Čakajík, Šimek - Urban, P. Nedvěd, Valský - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Jass, Zacha, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.
Hradec Králové: Kantor (10. Kacetl) - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Tvrdík, Langhammer, L. Květoň - Škoda, Červený, Suja - Švihálek, Knotek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a J. Kučera.