Plzeň - Chomutov 3:2Mistrovská Plzeň po dvou porážkách zabrala, porazila Chomutov

2. Sýkora 1 : 0
25. Lev 2 : 0
27. Bartečko 2 : 1
41. Duda 3 : 1
50. Balej 3 : 2

Hokejisté mistrovské Plzně porazili ve 12. kole Tipsport extraligy Chomutov 3:2 a ukončili tak minisérii dvou porážek za sebou. Západočeši během utkání nedovolili soupeři srovnat a zaslouženě zvítězili. Piráti tak zůstávají na předposledním místě tabulky.

Tomáš Sýkora z Plzně (vpravo) střílí gól chomutovskému brankáři Miroslavu Hanuljakovi.

Domácí i bez zraněných opor Martiny Straky, Kratěny a Jeřábka vstoupili do utkání aktivněji. Díky šikovné teči Slovákovy střely od modré čáry otevřel již ve 3. minutě Tomáš Sýkora skóre a za chvíli mohl navýšit vedení Indiánů při přesilovce Ján Sýkora, gólman Hanuljak ale stačil jeho dorážku zastavit svým levým betonem.

Hosté se soustředili především na defenzivu, přesto nestíhali lépe bruslící soupeře bránit. V 8. minutě po dobrém napadání druhého plzeňského útoku napálil Petruška z mezikruží pravou tyčku.

Nepřesně kombinující Chomutov přežil i Pletkův únik zakončený střelou vedle a v závěru první třetiny během plzeňské početní výhody vyrazil Hanuljak se štěstím Dudovu bombu.

Do prostřední části naskočili hosté o poznání lépe, z bezprostřední blízkosti střílející Divíšek ovšem nepotrestal zaváhání domácích v rozehrávce a naopak na druhé straně ve 25. minutě zvýšil ranou z levého kruhu Lev na 2:0. Piráti se vrátili do hry o dvě minuty později, když početní výhodu pohodlně zužitkoval Bartečko po ideálním přistrčení Divíška.

Piráti na prodloužení nedosáhli

Tempo utkání poté vinou mnoha vyloučení opadlo. Indiánům se nezdařily dvě přesilovky a jen díky pohotovému zákroku Machovského proti průniku Sikory si udrželi těsný náskok.

Indiáni využili až pátou přesilovou hru v utkání na začátku třetí dvacetiminutovky, kdy Duda uspěl ranou z voleje. Plzeň následně ožila a Hanuljak musel ve 44. minutě nadvakrát zastavit sólo Novotného. O chvíli později zlikvidoval i dorážku Pituleho.

Deset minut před koncem ovšem po Hřebejkově nahrávce od pravého mantinelu snížil zblízka explzeňský Balej na 3:2. Záhy mohl odpovědět Pletka, jeho samostatný únik dokázal akrobaticky zlikvidovat Hanuljak. Piráti nedokázali srovnat ani během početní výhody a Plzeň je díky aktivnímu pojetí pustila pouze ke krátké a neúspěšné power play.

12. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branka a nahrávka: 2. T. Sýkora (Slovák), 25. Lev (J. Sýkora), 41. Duda (Hanzlík, Vlasák) - 27. Bartečko (Divíšek, D. Hruška), 50. Balej (Hřebejk). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4710.
Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, Boháč, Mozík, Frolo - Duda, T. Sýkora, Pletka - Petruška, Kašpařík, Vlasák - Novotný, Lev, J. Sýkora - Dvořák, Pitule, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Chomutov: Hanuljak - Lakos, Malec, Mazanec, Pulpán, Šulák, Trefný, Kučný - Balej, Kämpf, Bartečko - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Sikora, Hřebejk - Kaše, Kůs, Mainer. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.