Mistrovská Plzeň po dvou porážkách zabrala, porazila Chomutov

41. Duda 3:1
50. Balej 3:2
Záznam online reportáže »

13. října 2013 19:54 - Plzeň

Hokejisté mistrovské Plzně porazili ve 12. kole Tipsport extraligy Chomutov 3:2 a ukončili tak minisérii dvou porážek za sebou. Západočeši během utkání nedovolili soupeři srovnat a zaslouženě zvítězili. Piráti tak zůstávají na předposledním místě tabulky.

Petr Eret, ČTK

Domácí i bez zraněných opor Martiny Straky, Kratěny a Jeřábka vstoupili do utkání aktivněji. Díky šikovné teči Slovákovy střely od modré čáry otevřel již ve 3. minutě Tomáš Sýkora skóre a za chvíli mohl navýšit vedení Indiánů při přesilovce Ján Sýkora, gólman Hanuljak ale stačil jeho dorážku zastavit svým levým betonem.

Ukaž, že rozumíš hokeji. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj iPhone 5. Hraj Fantasy hokej!

Hosté se soustředili především na defenzivu, přesto nestíhali lépe bruslící soupeře bránit. V 8. minutě po dobrém napadání druhého plzeňského útoku napálil Petruška z mezikruží pravou tyčku.

Nepřesně kombinující Chomutov přežil i Pletkův únik zakončený střelou vedle a v závěru první třetiny během plzeňské početní výhody vyrazil Hanuljak se štěstím Dudovu bombu.

Do prostřední části naskočili hosté o poznání lépe, z bezprostřední blízkosti střílející Divíšek ovšem nepotrestal zaváhání domácích v rozehrávce a naopak na druhé straně ve 25. minutě zvýšil ranou z levého kruhu Lev na 2:0. Piráti se vrátili do hry o dvě minuty později, když početní výhodu pohodlně zužitkoval Bartečko po ideálním přistrčení Divíška.

Piráti na prodloužení nedosáhli

Tempo utkání poté vinou mnoha vyloučení opadlo. Indiánům se nezdařily dvě přesilovky a jen díky pohotovému zákroku Machovského proti průniku Sikory si udrželi těsný náskok.

Indiáni využili až pátou přesilovou hru v utkání na začátku třetí dvacetiminutovky, kdy Duda uspěl ranou z voleje. Plzeň následně ožila a Hanuljak musel ve 44. minutě nadvakrát zastavit sólo Novotného. O chvíli později zlikvidoval i dorážku Pituleho.

Deset minut před koncem ovšem po Hřebejkově nahrávce od pravého mantinelu snížil zblízka explzeňský Balej na 3:2. Záhy mohl odpovědět Pletka, jeho samostatný únik dokázal akrobaticky zlikvidovat Hanuljak. Piráti nedokázali srovnat ani během početní výhody a Plzeň je díky aktivnímu pojetí pustila pouze ke krátké a neúspěšné power play.

12. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branka a nahrávka: 2. T. Sýkora (Slovák), 25. Lev (J. Sýkora), 41. Duda (Hanzlík, Vlasák) - 27. Bartečko (Divíšek, D. Hruška), 50. Balej (Hřebejk). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4710.
Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, Boháč, Mozík, Frolo - Duda, T. Sýkora, Pletka - Petruška, Kašpařík, Vlasák - Novotný, Lev, J. Sýkora - Dvořák, Pitule, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Chomutov: Hanuljak - Lakos, Malec, Mazanec, Pulpán, Šulák, Trefný, Kučný - Balej, Kämpf, Bartečko - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Sikora, Hřebejk - Kaše, Kůs, Mainer. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.