Brno - Třinec 6:3Brno přerušilo třineckou sérii výher a dotáhlo se bodově na vedoucí Pardubice

Brno

Hokejisté Brna zdolali v dohrávce 11. kola Tipsport extraligy doma Třinec 6:3 a v tabulce se bodově dotáhli na vedoucí Pardubice. Naopak Oceláři ukončili sérii pěti výher v řadě a promarnili šanci jít do čela soutěže. Kometa se posunula na druhou příčku, Slezané klesli na třetí.

Třinecký obránce Josef Hrabal (vlevo) a brněnský útočník Petr Polodna.

Třinci vyšel vstup do úvodních dvou třetin, bojovně naladění domácí hokejisté ale stačili dvakrát vyrovnat. Přesně po 100 sekundách hry ujel domácím zadákům Rákos. Obránce Žižka se ještě snažil situaci zachránit rybičkou, vypíchl sice kotouč, ale srazil i soupeře. Z trestného střílení pak Rákos otevřel skóre.

O dvě minuty později se podařilo Kometě vyrovnat. Brankář Hrabal ještě Kováčikovu dělovku od modré čáry vyrazil, ale na dorážku Tomáše Svobody už nestačil. V úvodní třetině Brňané svého soupeře přehrávali, častěji stříleli, v koncovce však postrádali přesnost.

Hned zkraje prostřední dvacetiminutovky se podařilo dvojici nejproduktivnějších třineckých hokejistů opět získat jednobrankový náskok. Po přihrávce Polanského překvapil gólmana Čiliaka Adamský. Po inkasované brance Kometa zvýšila bojovnost a tlak se jí povedlo zúročit. V rozmezí jedenácti minut otočila skóre čtyřmi zásahy. Vyrovnal Dočekal, po něm se prosadil Němec, své střelecké trápení ukončil prvním gólem v sezóně Jan Hruška a přesilovku při vyloučení obránce Krejčího ukončil pátým gólem Němec. Svůj den neměl brankář Hrubec, kterého po páté brance vystřídal Konrád.

Třinec se ve druhé třetině dlouhé minuty nemohl dostat z vlastního obranného pásma. Z krize mu pomohla po faulu domácího Žižky přesilovka, při které skóroval obránce Hrabal. Obrat se už ale Ocelářům nepodařil. Brňané se v poslední třetině více zaměřili na defenzivu, i tak jejich vítězství ještě zpečetil Kuboš.

Hokejová Tipsport extraliga, dohrávka 11. kola:
HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. T. Svoboda (Kováčik), 23. Dočekal (J. Hruška, Burian), 28. Němec (J. Káňa II, Kováčik), 32. J. Hruška (Dočekal, Kováčik), 34. Němec (Kuboš, Žižka), 51. Kuboš - 2. Rákos z trest. střílení, 22. Adamský (Polanský), 38. Hrabal (Bonk). Rozhodčí: Minář, Pavlovič - Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Čiliak - M. Hruška, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - H. Zohorna, Holec, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, J. Káňa II - Dočekal, J. Hruška, Burian - Jenyš, Polodna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Třinec: Hrubec (34. Konrád) - Hrabal, Krejčí, Roth, Linhart, Kania, Zíb, Lojek - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Gorškov, Polanský, Adamský - Rákos, Zagrapan, Rufer - Ostřížek, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous a Marek.