Sparta - Zlín 4:2Extraliga má nového vládce! Hokejisty Pardubic střídá Sparta

28. Balaštík 2 : 1
40. Kumstát 3 : 1
43. Pacovský 4 : 1
60. Ondráček 4 : 2

Hokejisté pražské Sparty jsou novými lídry Tipsport extraligy. Ve středeční dohrávce 12. kola zdolali na svém ledě úřadující vicemistry ze Zlína 4:2 a dosud vedoucí Pardubice přeskočili o dva body. Sparťané svého neoblíbeného soupeře, který v předchozích osmi vzájemných duelech v Holešovicích pokaždé bodoval a dokonce sedmkrát zvítězil, přehráli tentokrát bez větších potíží po gólech Sičáka, Klimka, Kumstáta a Pacovského a potvrdili, že jsou v této sezóně nejlepším týmem před svými fanoušky.

Střelec gólu, útočník Sparty Lukáš Klimek, se raduje se svými spoluhráči, útočníky Ivanem Rachůnkem (vlevo) a Danielem Přibylem (uprostřed).

Zlín vědom si svých úspěchů v Tipsport Areně v posledních sezónách začal aktivně, ale přesto inkasoval jako první. Ve 3. minutě prostřelil Horčičku obránce Sičák. Zvýšit mohl po hezké individuální akci Ton, ale nejproduktivnější hráč soutěže se neprosadil stejně jako Pech s Kumstátem.

Jedinečnou šanci vyrovnat měl Zlín v minutu a 45 sekund dlouhé přesilové hře čtyři na tři, Pöpperleho ale Berani překonat nedokázali. Když na začátku druhé třetiny nejprve trefil Balaštík tyč a po přečíslení dva na jednoho se neprosadil ani Kubiš, udeřila podruhé Sparta. Po překvapivé přihrávce Ivana Rachůnka v rychlém protiútoku střílel Klimek prakticky do prázdné branky.

Hosté ale přece jen snížili. Při Kumstátově vyloučení střílel nejprve Balaštík vedle, ale dvě sekundy před návratem urostlého útočníka na led dorazil za záda Pöpperleho od tyčky odraženou střelu Veselého.

Kumstátův třetí úder před druhou pauzou

Sparta hrající od druhé dvacetiminutovky jen na tři pětky získala krátce před koncem druhé části dvoubrankové vedení zpět. Po rychlém protiútoku a ideální Buchteleho přihrávce se prosadil 0,4 sekundy před odchodem do kabin Kumstát.

Když ve 43. minutě překonal Horčičku počtvrté Pacovský, který se postupně posunul místo zraněného kapitána Rolinka do první formace, bylo jasné, že Sparta vyhraje a ukončí sérii domácích nezdarů proti Zlínu. Úřadující vicemistr sice nerezignoval, snažil se duel zdramatizovat, ale Sparta hru kontrolovala. Nic na tom nezměnil ani Ondráčkův gól 27 sekund před koncem.

Dohrávka 12. kola hokejové Tipsport extraligy:
HC Sparta Praha - PSG Zlín 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Sičák (I. Rachůnek, Philipp), 25. Klimek (I. Rachůnek, Přibyl), 40. Kumstát (Buchtele, Piskáček), 43. Pacovský (P. Ton, Gřegořek) - 28. Balaštík (O. Veselý), 60. Ondráček (O. Veselý, Matějíček). Rozhodčí: Hribik, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:4, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5577.
Sparta: Pöpperle - Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, T. Rachůnek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, Pacovský. Trenéři: Jandač a Moták.
Zlín: Horčička - Marušák, Valenta, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Čajánek, Melenovský - Honejsek, Holík, F. Čech - Okál, P. Sedláček, Köhler, od 32. navíc Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.