Slavia - Litvínov 3:1Slavia po obratu přerušila šňůru porážek, naopak litvínovská mizérie se prohlubuje

15. Trávníček 0 : 1
20. Bednář 1 : 1
49. Wharton 2 : 1
60. Jelínek 3 : 1

Po pěti zápasech se hokejisté Slavie dočkali v Tipsport extralize konečně vítězství, když v předehrávce 13. kola zdolali po obratu ve skóre Litvínov 3:1. Naopak mizérie Chemiků se prohlubuje, už sedmkrát v řadě vyšli bodově naprázdno. Severočeši tak proti sešívaným nebodovali teprve podruhé z posledních čtrnácti vzájemných duelů a zůstávají poslední, Slavia se ze sedmého místa vyhoupla na čtvrté.

Brankář Litvínova Pavel Francouz inkasuje gól po střele Jaroslava Bednáře ze Slavie.

Člověk neznalý aktuálního herního rozpoložení obou celků musel už po úvodních pár minutách hry realitu poznat. Ani jeden tým si nebyl schopen přihrát alespoň třikrát po sobě, o delším usazení se v útočné třetině či množství nebezpečných příležitostí ani nemluvě...

Byl to však přece jen Litvínov, kdo byl o něco nebezpečnější. V deváté minutě ještě Lukeš neuspěl, když jej máchnutím lapačkou vychytal gólman Furch, v patnácté minutě už ale Zavřel svým premiérovým zásahem ve čtvrtém extraligovém klání otevřel skóre.

V závěru první třetiny měla Verva ideální příležitost přidat druhou trefu, neboť měla k dispozici padesát vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Jenže místo navýšení skóre chyboval na modré čáře Sklenička a Bednář v sólovém úniku zamířil přesně nad Francouzovu lapačku.

Kanaďan Wharton premiérovou trefou rozhodl

Po první změně stran faulovali ve stejný čas hostující Trávníček s Rapáčem, takže i sešívaní měli k dispozici přesilovku pěti proti třem, navíc hned dvouminutovou. Sehráli ji sice o něco lépe než Severočeši, jen Bednář vypálil na branku tři projektily, Francouz ale svůj tým podržel a vyrovnaný stav zachoval.

Pak však hra zase upadla do hlubokého podprůměru s minimem šancí. Až ve třetí třetině mohl Litvínovu vrátit vedení Trávníček, puk po jeho teči ale zamířil těsně mimo. A tak udeřila Slavia, po rychlém protiútoku přiťukl Krenželok Whartonovi a kanadský obránce svým prvním extraligovým gólem poslal domácí poprvé v zápase do vedení.

Čtyřicet vteřin před třetí sirénou mohli z ničeho nic poslat zápas do prodloužení Hübl s dorážejícím Martynkem, Furch ale vytáhl dva perfektní zákroky. Litvínov následně odvolal gólmana Francouze a zkusil hru v šesti, Jelínek ale do prázdné branky uzavřel na konečných 3:1 pro Slavii.

13. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)on-line
Branky a nahrávky: 20. Bednář, 49. Wharton (Krenželok, Žejdl), 60. P. Jelínek (Bednář) - 15. Zavřel (Jurčík, Gula). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3120.
Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Wharton, Holub, Valach - Bednář, Žejdl, Krenželok - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, P. Jelínek, Poletín - Slavíček, T. Doležal, Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Litvínov: Francouz - Gula, Pavelka, Kousalík, Hora, Pavlík, Sklenička - Martynek, Hübl, Lukeš - Rapáč, Hanzl, Trávníček - Majdan, Piroš, J. Černý - Jurčík, Zavřel, Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.