Sparta - Pardubice 3:0Pardubice holešovické prokletí nezlomily, a tak se Sparta dál vyhřívá na čele

13. Pech 1 : 0
26. Buchtele 2 : 0
26. Rachůnek 3 : 0

Už sedmou porážku na holešovickém ledě v řadě si připsali hokejisté Pardubic, když v rámci 13. kola Tipsport extraligy podlehli Spartě 0:3. Gólem a asistencí se o to přičinil útočník Jan Buchtele, který do pražského klubu přišel v létě právě z Pardubic. Stejnou bilanci zaznamenal i Lukáš Pech. Sparťané se tak dál vyhřívají na čele tabulky, Východočeši spadli z druhého na páté místo.

Útočník Sparty Lukáš Pech se raduje z gólu do sítě Pardubic.

Bez Petra Tona, lídra kanadského bodování extraligy, kterého skolila viróza, se museli obejít sparťané, ale hned od úvodních minut dokazovali, že to nebude neřešitelný problém. Aktivitou hýřil především Pech, jehož první tutovku sice ještě Růžička kryl, ve 13. minutě se ale drobný útočník prosmýkl pardubickou obranou a skóre už otevřel.

Pardubice se do souvislejšího tlaku nemohly dostat a jejich největší příležitost tak přišla ve vlastním oslabení. To Petr Sýkora při úniku dvou na jednoho předložil puk Marhovi, jehož ale vychytal Pöpperle. Po první změně stran to byl znovu Marha, kdo byl blízko gólu, puk po jeho střele však jen olízl levou tyčku.

A tak udeřili domácí. Po Pechově sklepnutí se kotouče zmocnil Buchtele a přesnou ranou k protější tyči rozesmutnil své bývalé spoluhráče. A Pardubicím bylo záhy ještě teskněji, neboť už za dalších sedm vteřin uspěl s dorážkou Ivan Rachůnkem, čímž vyhnal na střídačku Růžičku, jenž své místo přepustil Salfickému.

Pražany dva slepené góly uklidnily a svého soupeře takřka k ničemu nepouštěli. Výjimkou byl jen pokus Sýkory, po kterém Pöpperleho už podruhé v zápase zachraňovala branková konstrukce. Mnohem více práce měl ale Salfický, který lapil šance Hlinky s Pacovským, Rachůnek pak v sólovém úniku zamířil těsně mimo.

Hned zkraje třetí třetiny Sparta neproměnila padesát vteřin dlouhou přesilovku pět na tři, Pardubice zase na konci zápasu nevyužily převahu čtyř proti třem, po jejímž skončení zvedla diváky ze sedadel bitka Piskáčka s Cetkovským, kterou na body vyhrál pardubický forvard. Pražané si připsali třetí výhru za sebou, Tomáš Pöpperle vychytal třetí čisté konto v sezóně.

13. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Pech (Buchtele), 26. Buchtele (Piskáček, Pech), 26. I. Rachůnek (Přibyl, Švrček). Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Frodl, Štofa. Vyloučení: 10:12. Bez využití. Diváci: 8685.
Sparta: Pöpperle - Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp - Pacovský, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Bahenský, Simon, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.
Pardubice: Martin Růžička - Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček - P. Sýkora, Marha, Somík - Cetkovský, T. Nosek, T. Zohorna - Radil, Kousal, Starý - Tybor, Poulíček, Rys. Trenéři: Venera a M. Říha ml.