Mrázka dostaly do hry tresty spoluhráčů, nakonec se stal hrdinou

Hokejový útočník Petr Mrázek z Komety Brno neměl v úterní dohrávce proti Pardubicím vůbec hrát, kvůli nedisciplinovanosti spoluhráčů se ale dostal na led a nakonec se stal i hrdinou duelu. Rozhodl o výhře moravského klubu 1:0 v samostatných nájezdech a připsal si tak premiérovou extraligovou trefu.

Petr Mrázek (vlevo) z Brna rozhodl utkání v samostatných nájezdech, když jako jediný překonal pardubického brankáře Dušana Salfického.

Devatenáctiletý Mrázek v zápase figuroval ve čtvrté formaci, kouč Komety Vladimír Kýhos byl ale rozhodnut hrát na tři útoky. Už ve 14. minutě byl ale Jan Káňa vyloučen na dvě plus dvě plus deset minut za bitku s Alešem Píšou a Mrázek se tak dostal do hry.

"Naskočil jsem, hrál jsem i druhou třetinu a pak dostal desítku Kuba Svoboda, tak jsem hrál dále. A že jsem nebyl úplně studený, tak mě trenér pustil i na nájezd," řekl novinářům Mrázek, který překonal o 22 let staršího Dušana Salfického přesně provedenou kličkou do bekhendu.

Spoluhráči mu přitom radili, že má radši vzhledem ke špatnému ledu střílet. "Teď jsem dal gól (z nájezdu) v juniorce, tak jsem to zkusil znovu a vyšlo to. Trochu jsem si na to věřil," pousmál se Mrázek.

Za premiérovou trefu bude muset zaplatit do týmové pokladny. "Už mi v kabině hlásili, že mě to bude něco stát. Podle sazebníku by to mělo být asi tisíc korun," dodal Mrázek.