Plzeň - Liberec 5:2Plzeň díky povedené první třetině jasně přehrála Liberec

33. Boháč 5 : 0
35. Bartek 5 : 1
51. Vampola 5 : 2

Plzeň

Hokejisté Plzně porazili v 15. kole extraligy Liberec 5:2 a teprve podruhé v sezoně vstřelili v zápase pět branek. Západočeši si i bez zraněného Tomáše Vlasáka rozhodující náskok vytvořili během necelých čtyř minut v první třetině, kdy třikrát skórovali. Ve 33. minutě už vedli 5:0, hosté už poté pouze korigovali skóre dvěma góly z přesilovek a prohráli tak na kluzištích soupeřů posedmé za sebou.

Hokejisté Plzně se radují z gólu proti Liberci.

Úvod utkání příliš vzruchu nepřinesl, jen ve 4. minutě musel po zaváhání Frola zastavit střelu osamoceného Bulíka plzeňský gólman Mensator.

Postupně ovšem díky dvěma přesilovým hrám převzali iniciativu domácí. Proti táhlé střele Kašpaříka z levého kruhu ještě dokázal Schwarz zasáhnout, v 11. minutě během libereckého oslabení už ale otevřel skóre bekhendem dorážející Pletka. Navíc o 32 vteřin později se po nahozeni Jeřábka prosadil před brankou důrazný Duda a zjistil Indiánům vedení 2:0.

Lépe kombinující domácí v 15. minutě svůj náskok ještě navýšili, když po ideální nabídce juniora Indráka zblízka pohodlně usměrnil puk do sítě navrátilec ze zahraničí Josef Straka. Bílí Tygři se dostali v závěru první třetiny pod trvalý plzeňský tlak a od další pohromy je při pokusech Martin Straky a Pletky uchránil jen pozorný Schwarz.

Na začátku prostřední části zastavil unikajícího Jána Sýkoru jen za cenu faulu Voráček a slovenský útočník z následného trestného střílení potvrdil svoji kvalitu v této disciplíně povedeným forhendovým blafákem. Čtyřbrankové manko hosty řádně otřáslo a v polovině utkání je při šancích Dudy a Martina Straky znovu zachránil Schwarz. Pátý gól přidal až lehce tečovanou ranou od modré čáry při přesilovce Boháč, který se tak radoval ze své premiérové trefy v nejvyšší soutěži.

Hosté, v jejichž brance se poté objevil Melicherčík, lehce ožili díky nedisciplinovanosti domácích, kterou během krátké přesilové hry čtyři na tři potrestal ve 35. minutě po příhře od Nedvěda zblízka Bartek.

Závěrečnou dvacetiminutovku odehráli domácí lehkovážně, překombinovávali útočné akce a vinou častých vyloučení umožnili v 51. minutě zkorigovat na konečných 5:2 Vampolovi, jenž prostřelil Mensatora z pravého kruhu při dvojnásobné početní výhodě.

15. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Pletka (Jiří Hanzlík, Martin Straka), 12. Duda (J. Jeřábek, Kašpařík), 15. J. Straka (Indrák, Martin Straka), 23. J. Sýkora z trest. střílení, 33. Boháč (Duda, Indrák) - 35. Bartek (P. Nedvěd, Pospíšil), 51. Vampola (Hunkes, P. Nedvěd). Rozhodčí: R. Čech, Husička - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 10:7. Využití: 2:2. Diváci: 5025.
Plzeň: Mensator - Jiří Hanzlík (21. Boháč), Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Indrák, Martin Straka, J. Straka - Kratěna, Lev, Pletka - Duda, Kašpařík, J. Sýkora - Dvořák, T. Sýkora, Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Liberec: Schwarz (33. Melicherčík) - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Říha, Čakajík, Jánošík - Urban, P. Nedvěd, Dušek - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Bulíř, Valský - Jass, Zacha, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.