Slavia - Karlovy Vary 3:2 SNSlavia popáté v řadě vyhrála. V nájezdech udolala Vary a přiblížila se vedoucí Spartě

17. Kolář 1 : 0
29. Vachovec 1 : 1
51. Krenželok 2 : 1
51. Zaťovič 2 : 2
65. Bednář (rozhodující nájezd) 3 : 2

Hokejisté pražské Slavie zdolali v předehrávce 25. kola Tipsport extraligy doma Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech, které rozhodl Jaroslav Bednář. Červenobílí zvítězili v nejvyšší soutěži popáté za sebou a stáhli náskok vedoucí Sparty na dva body. Západočeši se získaným bodem posunuli v tabulce před Liberec na jedenáctou příčku.

David Skokan ze Slavie (vpravo) a Jiří Doležal z Karlových Varů v duelu 25. kola Tipsport extraligy.

První velkou šanci si před zraky 3056 diváků vypracovala Slavia, jenže Kolář v 6. minutě Závorku nepřekonal. Karlovarští měli v úvodní části střeleckou převahu, gólově ji ale nedokázali vyjádřit. Možnost měli při přesilovce, Hovorka ovšem zamířil jen do boční sítě.

Červenobílí postrádali zraněné obránce Kadlece a Šticha, do sestavy se naopak vrátil uzdravený Tomica a právě on byl u prvního důležitého okamžiku střetnutí. Žejdl v 16. minutě nejprve pálil v přečíslení nad bránu, o chvíli později už ale domácí příznivci jásali. Elitní formace Slavie si vytvořila velký tlak, který korunovala gólem. Knot vypálil, od Tomici následně doputoval puk ke Kolářovi a ten ho dopravil do sítě.

Západočeši toužili v prostřední dvacetiminutovce po vyrovnání a v 25. minutě k němu byli blízko. Vlach naservíroval kotouč Jiřímu Doležalovi, který vypálil z prostoru mezi kruhy, Furch ale předvedl výtečný zákrok lapačkou a Slavii udržel těsný náskok.

Hokejisté Energie však byli za svou aktivitu a dobrý pohyb přece jen odměněni. Ve 29. minutě zavřeli soupeře v jeho obranném pásmu. Zuckerovu dělovku ještě Furch vyrazil, hosté ale pokračovali v náporu, udrželi puk ve třetině, což bylo nakonec klíčové. Drtina totiž vzápětí orazítkoval konstrukci branky, od níž se kotouč odrazil přesně do míst, kde byl Vachovec, jenž do poloodkryté klece neměl problémy skórovat.

Odpověď za patnáct sekund

Lázeňský celek se však z vyrovnání nemusel těšit příliš dlouho. Po Kolářově pasu zpoza brány pálil nebezpečně Bednář a Závorka měl co dělat, aby udržel kotouč před brankovou čárou. Vary poté prahly po obratu a málem se dočkaly druhé trefy. Po chybné rozehrávce se k puku dostal Kverka, Furch ale svůj celek podržel. V závěru měli sešívaní početní výhodu, stav se ale do druhé přestávky už nezměnil.

Závěrečná část byla hodně rušná. Hned zkraje měla Slavia vyloženou příležitost. Kolář od mantinelu našel Poletína, jenže Závorka předvedl bravurní zákrok a tutovku domácích zlikvidoval. V polovině třetí třetiny přiblížil domácí k vítězství Krenželok, jenž po Bednářově přihrávce prostřelil Závorku. Varům ale stačilo pouhých patnáct vteřin k tomu, aby opět vyrovnaly. Zaťovič se prosmýkl slávistickou obranou a střelou pod víko nedal Furchovi šanci. Slavii mohlo být vzápětí ještě hůř, Furchovi ale pomohla tyč. Když se pak na druhé straně neprosadil v přečíslení dva na jednoho ani Růžička, přišlo na řadu prodloužení.

V napínavé pětiminutovce mohly oba celky rozhodnout v přesilovkách, to se ale nestalo a vítěze střetnutí musely určit až samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem v první sérii útočník Bednář, jenž zařídil Slavii bonusový bod.

Hokejová Tipsport extraliga - předehrávka 25. kola:
HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Kolář (Tomica, Knot), 51. Krenželok (Bednář), rozhodující sam. nájezd Bednář - 29. Vachovec (J. Drtina), 51. Zaťovič (Šmach). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3056.
Slavia Praha: Furch - Wharton, Holub, Valach, Šenkeřík, Chalupa, Kolařík, Knot - Kolář, Bednář, Tomica - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, P. Jelínek, Krenželok - Klhůfek, Micka, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Karlovy Vary: Závorka - Schusser, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Pohl, R. Hruška, Zaťovič - Zucker, Vachovec, Dlouhý - Hovorka, Roman Vlach, J. Doležal - M. Látal, Kverka, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.