29. Čech 5 : 4
38. Pech 5 : 5
59. Zámorský 6 : 5

Zlín

Hokejisté pražské Sparty prohráli v 25. kole extraligy na ledě Zlína 5:6 a poprvé po 14 zápasech nebodovali. Lídr tabulky sice vedl po první třetině 4:1, ale Zlín v úvodních pěti minutách druhé části čtyřmi góly stav otočil. Sparta ještě v druhém dějství vyrovnala, v čase 58:45 však rozhodl obránce Petr Zámorský.

Autor třetího gólu Zlína Jaroslav Balaštík.

Sparta vstoupila do zápasu s jedinou změnou v sestavě. Extraligovou premiéru si odbyl brankář Tomáš Král, ale ve 26. minutě se za stavu 5:4 pro domácí vrátila do branky jednička Tomáš Pöpperle.

Zlín se do nejlepšího týmu soutěže pustil zostra a odměnou mu byl vedoucí přesilovkový gól Tesaříka, jenž skóroval do odkryté branky po ukázkové kombinaci. Vzápětí se hra značně rozkouskovala kvůli častým vyloučením. Poté diktovala tempo zápasu Sparta. V přesilovce ve čtyřech proti třem vyrovnal Pilař a po něm ve standardní přesilovce skóroval Rolinek.

V utkání plném osobních soubojů a drobných šarvátek měli domácí k dispozici dvojnásobnou přesilovku v délce 63 sekund, kterou nevyužili. O slovo se tak v závěru první třetiny přihlásila Sparta. Po návratu z trestné lavice ujel do brejku Švrček, jenž překonal Horčičku. O 31 sekund později v ponechané výhodě vstřelil druhý gól Pilař. Po tomto gólu nahradil Horčičku ve zlínské brance Štůrala.

Po přestávce přišel velký obrat

Velký a nečekaný obrat nastal po změně stran. Zlínští během čtyř minut a 39 sekund vstřelili čtyři branky. Nejprve Honejskův gól uznali rozhodčí po domluvě s videorozhodčím. Poté se trefil Balaštík, jehož v přesilovce následoval Leška. Divokou ofenzivní smršť završil Čech a Krále nahradil Pöpperle. Do konce druhé třetiny se ještě Sparta vzepřela, když v přesilovce vyrovnal Pech na 5:5.

V úvodu třetí části si Štůrala připsal několik zákroků. Na opačné straně tvrdě vypálil Marušák. Jeho pokus rozhodčí po poradě s videorozhodčím jako gól neuznali, neboť střela se odrazila od levé tyčky zpět do hřiště. Berani pak hráli v pěti proti třem minutu a 45 sekund, ale výhodu nevyužili. Navíc jim ujel Ivan Rachůnek, jenž Štůralu neoklamal. A zlínský gólman podržel svůj tým i při vyloučení Balaštíka.

Když už to vypadalo, že se v utkání bude prodlužovat, tak 75 sekund před koncem základní hrací doby rozjásal tribuny Zámorský. Při závěrečném tlaku Sparty se Berani ubránili a hostům nepomohla k bodovému zisku ani závěrečná power play znásobená vyloučením Horáka.

25. kolo hokejové extraligy:
PSG Zlín - HC Sparta Praha 6:5 (1:4, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Tesařík (Honejsek, Holík), 21. Honejsek (Čajánek), 23. Balaštík (Leška, O. Veselý), 25. Leška (O. Veselý), 26. F. Čech, 59. Zámorský (Leška) - 5. Pilař (P. Ton), 9. Rolinek (J. Hlinka, P. Ton), 18. Švrček (Krejčík), 19 Pilař (J. Hlinka, Klimek), 38. Pech (Kubát, Krejčík). Rozhodčí: Pešina, Kalivoda - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:3. Diváci: 5150.
Zlín: Horčička (19. Štůrala) - Marušák, Horák, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Holík, F. Čech - Honejsek, Čajánek, Köhler - Ondráček, Melenovský, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Sparta Praha: Král (26. Pöpperle) - Pilař, Krejčík, Švrček, Kubát, Sičák, Philipp, Gřegořek - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Forman, Simon, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.