Plány karlovarských hokejistů na elitní desítku mají trhlinu

11. února 2014 22:19 - Karlovy Vary

Optimistické plány karlovarských hokejistů na průnik do elitní desítky tabulky extraligy dostaly trhlinu. Tým Energie měl ještě před dvěma týdny doslova na dosah umístění zajišťující účast v předkole play-off, ale situace se zkomplikovala. Při vyrovnanosti celků od osmého do dvanáctého místa jim hodně ublížily čtyři porážky v řadě. Takže momentálně jsou Západočeši právě až dvanáctí.

 

Josef Vostárek, ČTK

Klíčová přitom byla střetnutí v Liberci a doma s Třincem. Kdyby Energetici vyhráli, dýchalo by se jim v boji o desítku výrazně lépe. Jenže místo toho přišly nezdary a soupeři na desátém a jedenáctém místě jim bodově utekli v tabulce.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

„Hlavně zápas s Třincem se nám hrubě nevyvedl. Byl jen pokračováním špatných výkonů z poslední doby," konstatoval trenér Karel Mlejnek po nedávné prohře 1:5 s favorizovaným soupeřem.

„Výsledek vypadá hrozivě a mrzí nás i kvůli domácím divákům. Je škoda, že jsme je zklamali. Ve chvíli, kdy jsme cítili reálnou šanci na předkolo play-off, nastal nepříjemný útlum. Přišel pro nás v nevhodnou dobu, protože ostatní adepti zabrali a zvyšují formu. Takhle jsme na tom nejhůře v porovnání s Litvínovem, Libercem i pražskou Slavií. A dostat takříkajíc pod sebe dva celky z této trojice bude nesmírně těžké," uvažoval kouč před zástupci médií.

Musí se ohlížet i na Kladno

„Na jednu stranu pořád vnímáme jiskřičku naděje na posun výš, ale zároveň se musíme v tabulce ohlížet i dolů, abychom měli dostatečný náskok před předposledním Kladnem. Nynější olympijská přestávka v extralize je příležitostí k regeneraci, krátkému odpočinku. Zapracujeme i na obnovení kondice," přemítal Mlejnek.

„Myšlenky směřujeme i k herní přípravě na závěrečných pět kol základní části. Sezóna ještě není u konce a chceme ji dohrát důstojným způsobem," vystihl trenér rozpoložení i sportovní cíle svého týmu.

Karlovarští nejsou, co se týče sestavy, kompletní. Chyběl například zraněný útočník Hovorka. Ale na absence se nelze vymlouvat. Podobná oslabení v průběhu sezóny postihnou zpravidla všechny týmy, což si uvědomují i ve Varech.

Extraliga pokračuje až v úterý 25. února. A na Energii čeká nebývale náročný program v podobě podkrušnohorského derby v Litvínově a následně duel na Kladně. Doma se představí až 2. března proti Pardubicím. Vzhledem k televiznímu přenosu tohoto zápasu snížili karlovarští pořadatelé vstupné o padesát procent, aby přilákali co nejvíce diváků do hlediště. V posledních dvou kolech hrají Západočeši na Slavii a doma s Kometou Brno.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

  2:3 Třinec - Litvínov 2:3 dohráno
20210304T18:00:00+0100
Třinec vs. Litvínov
Třinec vs. Litvínov
Třinec
Litvínov

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: