Živě

Plíhal má problém s klíční kostí, Třinci bude chybět asi měsíc

19. listopadu 2014 15:56 - Třinec

Třinecký útočník Tomáš Plíhal si znovu musí dát od hokeje pauzu. Jednatřicetiletý hráč si minulý týden pochroumal klíční kost a lékaři mu nařídili tří až čtyřtýdenní klid.

 

Pavel Němeček, ČTK

Plíhala bolavá klíční kost vyřadila už z posledních dvou zápasů v Mladé Boleslavi a Karlových Varech a nakonec bude jeho absence v sestavě vedoucího týmu extraligy dlouhodobější. "Vyšetření ukázalo, že to není zlomené, ale bolí ho to a bude to chtít několik týdnů klidu," řekl mluvčí klubu Tomáš Želazko.

Liberecký odchovanec, který do Třince přišel před sezonou z finské Tappary Tampere, extraligu rozjel náramně a už ve druhém kole si proti Olomouci připsal hattrick. Pak ho ale začaly pronásledovat zdravotní problémy. Nejprve musel vynechat několik zápasů kvůli potížím s kolenem, teď ho poslala na marodku klíční kost. Plíhal za jedenáct odehraných zápasů stihl dát osm branek a i přes nejmenší počet startů se v týmové tabulce střelců drží na pátém místě.

Kouč Jiří Kalous neřeší zdravotní potíže pouze u Plíhala. Ve stavu zraněných jsou další zkušení hráči a opory Zbyněk Irgl, Rostislav Klesla a Lukáš Galvas. "V těchto případech se ale nejedná o nic vážného. Začali trénovat a maximálně v řádu dní by se měli vrátit do zápasů. Někdo z nich možná stihne už čtvrteční zápas s Hradcem," řekl Želazko.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..