Rubriky:

Tipsport extraliga

Plíhal má problém s klíční kostí, Třinci bude chybět asi měsíc

19. listopadu 2014 15:56 - Třinec

Třinecký útočník Tomáš Plíhal si znovu musí dát od hokeje pauzu. Jednatřicetiletý hráč si minulý týden pochroumal klíční kost a lékaři mu nařídili tří až čtyřtýdenní klid.

 

Pavel Němeček, ČTK

Plíhala bolavá klíční kost vyřadila už z posledních dvou zápasů v Mladé Boleslavi a Karlových Varech a nakonec bude jeho absence v sestavě vedoucího týmu extraligy dlouhodobější. "Vyšetření ukázalo, že to není zlomené, ale bolí ho to a bude to chtít několik týdnů klidu," řekl mluvčí klubu Tomáš Želazko.

Liberecký odchovanec, který do Třince přišel před sezonou z finské Tappary Tampere, extraligu rozjel náramně a už ve druhém kole si proti Olomouci připsal hattrick. Pak ho ale začaly pronásledovat zdravotní problémy. Nejprve musel vynechat několik zápasů kvůli potížím s kolenem, teď ho poslala na marodku klíční kost. Plíhal za jedenáct odehraných zápasů stihl dát osm branek a i přes nejmenší počet startů se v týmové tabulce střelců drží na pátém místě.

Kouč Jiří Kalous neřeší zdravotní potíže pouze u Plíhala. Ve stavu zraněných jsou další zkušení hráči a opory Zbyněk Irgl, Rostislav Klesla a Lukáš Galvas. "V těchto případech se ale nejedná o nic vážného. Začali trénovat a maximálně v řádu dní by se měli vrátit do zápasů. Někdo z nich možná stihne už čtvrteční zápas s Hradcem," řekl Želazko.

ČTK

ČT sport Brno - Hradec Králové zítra 18:00
20200218T18:00:00+0100
Brno vs. Hradec Králové
Brno vs. Hradec Králové
Brno
Hradec Králové
  Sparta - Ml. Boleslav zítra 18:30
20200218T18:30:00+0100
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta
Ml. Boleslav

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..