Brno - Zlín 2:0Brňané porazili zásluhou bezchybného brankáře Čiliaka Zlín

34. Kempný 1 : 0
48. Ton 2 : 0

Hokejisté Komety Brno porazili ve 28. kole Tipsport extraligy Zlín 2:0 brankami Michala Kempného a Petra Tona. Oporou Brňanů byl kromě prvního útoku brankář Marek Čiliak, který podruhé v tomto ročníku vychytal čisté konto. Zlín nedokázal navázat na dvě poslední domácí tříbodová vítězství.

Brněnský obránce Michal Kempný se raduje ze vstřelení branky

Zlínský kouč Rostislav Vlach měl při absencích potrestaných obránců Kotvana, Horáka a zraněných Řezníčka s Valentou největší problém se složením zadních řad. V sestavě Beranů se proto objevili při své extraligové premiéře hned tři novici Šaur, Přibyl a Stuchlík.

Hostům nezbývalo nic jiného, než zvolit opatrnou defenzivní taktiku, která začínala dokonalým pokrytím protivníka ve středním pásmu. Kometa měla s touto důslednou taktikou problémy. Navzdory územní převaze se nedostávala do vyložených pozic, střely od modré čáry kryl brankář Hromada.

Brňané se nedokázali prosadit ani při úvodních čtyřech přesilových hrách. Jejich kombinační souhra byla hodně kostrbatá. Jediným výsledkem aktivity v početní výhodě byla ve 26. minutě tyčka, kterou trefil Vondráček. Teprve při páté přesilovce Brna našel skulinku ve zlínském obranném valu Kempný, který po akci Vojtěcha Němce tvrdou střelou od modré čáry otevřel ve 34. minutě skóre.

Ton pojistil vedení

Po inkasovaném gólu se Zlín snažil více spoléhat na rychlé brejky. Ve 41. minutě mohl vyrovnat brněnský útočník v dresu Zlína Jakub Svoboda, jehož střelu po ledě stačil v poslední chvíli brankář Čiliak nohou vyrazit. Vzápětí na opačné straně trefil Čermák jen tyčku.

Druhý gól Komety přidal ve 48. minutě nejlepší střelec extraligy Ton po akci Vojtěcha Němce. Zlínu se nabídla osm minut před koncem ještě šance na zvrat, když současně byli vyloučení domácí obránci Ptáček a Kempný. Dvouminutovou přesilovku pět na tři ale Berani nevyužili a Kometa už s přehledem náskok udržela.

28. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Kometa Brno - PSG Zlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 34. Kempný (V. Němec, Ton), 48. Ton (V. Němec). Rozhodčí: Oskirko (Rus.), Hribik - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9, navíc Čajánek (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Kometa Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Kováčik, Hájek - Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - P. Mrázek, Ostřížek, H. Zohorna. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.
Zlín: Hromada - M. Přibyl, Žižka, Marušák, Šaur, Matějíček, Urbanec, Stuchlik - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Okál, Leška, Köhler - Ondráček, Roman Vlach, Říčka - Kubiš, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.