Překvapení pod Ještědem. Trenér Čada končí v Liberci

30. ledna 2015 18:08 - Liberec

Trenér Rostislav Čada nečekaně skončil u hokejistů Liberce. Kouč, který tým Bílých Tygrů převzal loni v říjnu, požádal o uvolnění z funkce ze zdravotních důvodů. V pátečním zápase 43. kola Tipsport extraligy se již na střídačce neobjevil, mužstvo proti Zlínu vedou Milan Černý a Filip Pešán.

 

Radek Petrášek, ČTK

Severočeský klub oznámil Čadův odchod v krátkém prohlášení po začátku utkání. Sdělil pouze, že šedesátiletý trenér požádal ze zdravotních důvodů o uvolnění z funkce a klub mu vyhověl.

"Panu Čadovi se v noci na dnešek přitížilo, musel být převezen do nemocnice. Prošel důkladným vyšetřením a na základě výsledků a po konzultaci s lékaři se rozhodl, že není schopen pokračovat v trenérské práci," řekl generální manažer Ctibor Jech po utkání, které Liberec prohrál 0:1.

Kdo Čadu nahradí, bude vedení Liberce řešit v nejbližších dnech. S dosavadním asistentem Černým vede mužstvo zatím Pešán, jenž působí v prvoligových Benátkách nad Jizerou, které jsou farmou Bílých Tygrů.

Jech: Času je strašně málo

"Je to pro nás velice nečekaná a nepříjemná situace, nebyli jsme na to absolutně připraveni. Stalo se nám to vlastně již podruhé v této sezóně, když vezmu v potaz Martina Škoulu, který ukončil sezónu kvůli závažným rodinným problémům," podotkl Jech.

Liberec se podle jeho slov bude snažit situaci vyřešit rychle, i když po nedělním kole má extraliga reprezentační přestávku. "Času je strašně málo. Navíc nám nefunguje ani tým. Nebodujeme, takže toho máme hodně na řešení," poukázal Jech na sérii čtyř porážek.

Zda je ve hře možnost, že by post hlavního trenéra zastával Pešán, který už v minulosti podobně zaskakoval, neprozradil. "Já bych vůbec nechtěl předbíhat, je to moc čerstvé. Těch variant řešení moc není, všichni víme, jak to s trenéry je. Teprve budeme sedět a jednat spolu s majitelem klubu," uvedl Jech.

Šokem byla absence zkušeného trenéra i pro liberecké hráče. "Dozvěděli jsme se o tom ráno po rozbruslení. Bylo nám oznámeno, že pan Čada má zdravotní problémy a dnes nemůže koučovat," uvedl kapitán Jan Výtisk.

Balaštík: Je to pro nás obrovský šok

Fakt, že hlavní trenér končí úplně, se hráči dozvěděli až po utkání se Zlínem, které chtěli vyhrát i pro Čadu. "Je to pro nás obrovský šok, vůbec jsme to nečekali," řekl útočník Jaroslav Balaštík. "Ráno nám manažer oznámil, že trenér není schopný koučovat dnešní utkání, ale to, že končí úplně, jsme netušili. Je to velice nepříjemná situace, nicméně zdraví je to nejdůležitější a my doufáme, že se dá co nejdříve do pořádku," dodal.

Čada vystřídal v říjnu Pavla Hynka měsíc poté, co na vlastní žádost skončil ve Slovanu Bratislava. V KHL v minulosti vedl i Omsk. Předtím dlouho působil ve švýcarském klubu Ambri-Piotta.

Liberecký tým přebíral Čada na desáté pozici, nyní jsou Bílí Tygři jedenáctí.

ČTK

  Plzeň - Ml. Boleslav dnes 17:30
20210916T17:30:00+0200
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň vs. Ml. Boleslav
Plzeň
Ml. Boleslav
O2 Sport Brno - Pardubice dnes 18:00
20210916T18:00:00+0200
Brno vs. Pardubice
Brno vs. Pardubice
Brno
Pardubice

Časová osa: Tipsport extraliga 2021/22

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..