Rubriky:

Tipsport extraliga

Rada starších si vzala slovo a Plzeň konečně začala padat po hubě

5. března 2015 21:02 - Plzeň

Dvě třetiny předváděli vynikající výkon plný pohybu, nasazení a důrazu a odměnou za to byl plzeňským hokejistům dvoubrankový náskok. Jenže ve třetí části hry vyklidili pole, přepustili hru Mladoboleslavským a nakonec si pořádně oddechli, že hubené vedení 2:1 uhlídali a sérii předkola play off srovnali.

 

Pavel Němeček, ČTK

„Hrát ještě o několik minut déle, určitě bychom to do branky nějak dotlačili. Měli jsme enormní tlak, jenže nám chybělo štěstí. Vyrovnat bychom si přitom zasloužili," mrzelo boleslavského forvarda Martina Látala, jenž v 52. minutě vstřelil v oslabení jediný gól svého týmu.

Nápor Středočechů od té chvíle ještě zesílil, jenže Plzeň i zásluhou výborného brankáře Machovského, jenž si připsal 35 zákroků, odolala. „Tlak sice měli, jenže nepřišlo mi, že bychom je pustili do extra vyložených šancí. Zkušeně jsme si to pohlídali," soudil plzeňský útočník Mario Bližňák.

Západočeši nastoupili s naprosto odlišným nasazením, než v prvním duelu série a výborně jim vyšla úvodní desetiminutovka, v níž je po devadesáti vteřinách poslal do vedení ve vlastním oslabení Hollweg, aby poté naopak v přesilovce jiný americký útočník Johnson náskok zvýšil.

„Po středečním zápase jsme si sedli a hlavně starší kluci si vzali slovo. Potřebovali jsme si uvědomit, že play off už začalo a každý musí padat po hubě. Konečně jsme to předvedli," těšilo obránce Indiánů Jakuba Jeřábka.

Látal: Na Plzeň bude doma platit dobrý pohyb

„Pomohlo nám, že jsme se poučili. Jasně bylo patrné, že jsme najednou úplně jiným týmem. Všichni jsme si dokonale plnili, co jsme měli," věděl Bližňák a vyzdvihnul výkon raubíře Ryana Hollwega. „Play off je o bojovnosti, srdci a tohle všechno on má v sobě. Navíc nám pomohl gólem. Je pro nás obrovsky platný."

Série se nyní přesouvá do Mladé Boleslavi, kde se v sobotu odehraje třetí pokračování. „Počítám, že Plzeň zase bude hrát urputně odzadu, takže na ni bude platit dobrý pohyb. Vůbec bych se toho nebál, protože my góly umíme dávat," věří si Látal.

„Na nic jiného než na obranu a jednoduchost se nesmíme soustředit. V Boleslavi je malý specifický zimák a lidi tam dokážou domácí vyburcovat," uvědomuje si Jeřábek.

škv, Sport.cz

Postoupí do čtvrtfinále play off Plzeň, nebo Mladá Boleslav?


  7:1 Liberec - Pardubice 7:1   dohráno
20200918T18:00:00+0200
Liberec vs. Pardubice
Liberec vs. Pardubice
Liberec
Pardubice
  3:2 Karlovy Vary - Ml. Boleslav 3:2   dohráno
20200918T17:30:00+0200
Karlovy Vary vs. Ml. Boleslav
Karlovy Vary vs. Ml. Boleslav
Karlovy Vary
Ml. Boleslav
  1:4 Zlín - Olomouc 1:4   dohráno
20200918T17:30:00+0200
Zlín vs. Olomouc
Zlín vs. Olomouc
Zlín
Olomouc
O2 Sport 5:3 Plzeň - Sparta 5:3   dohráno
20200918T17:15:00+0200
Plzeň vs. Sparta
Plzeň vs. Sparta
Plzeň
Sparta

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..