Rubriky:

Tipsport extraliga

Orsava neuspěl s odporem proti dvouzápasovému trestu

17. března 2015 17:13 - Praha

Třinecký hokejový útočník Jakub Orsava neuspěl u disciplinární komise extraligy s odporem proti zákazu startu na dva zápasy, který dostal za zákrok na mladoboleslavského Mitju Robara v pátečním úvodním utkání čtvrtfinálové série. Do hry se tak může vrátit až ve čtvrtečním čtvrtém duelu, v úterý bude stejně jako v sobotu v sestavě Ocelářů chybět.

 

Milan Malíček, Právo

Disciplinární komise v přítomnosti Orsavy potvrdila původní trest za naražení zezadu. "Zákrok byl veden v nebezpečné vzdálenosti od hrazení a ve vysoké nájezdové rychlosti na hráče, který byl podle pravidel ledního hokeje v držení kotouče a měl minimální možnost se zásahu ubránit nebo vyhnout," uvedla disciplinární komise v tiskové zprávě. Nepřijala obhajobu, že situace byla způsobena především přičiněním protihráče, který puk neodehrál dostatečně rychle a mohl se střetu vyhnout.

"Podle názoru disciplinární komise měl protihráč minimum času k tomu, aby přibližující se kotouč odehrál a současně zaujal obranné postavení. Hráč, který viděl situaci čelně, měl naopak možnost postavení protihráče vyhodnotit, přičemž si musel být vědom, že vzhledem ke způsobu, jakým byl zákrok veden, dojde s největší pravděpodobností k čelnímu pádu protihráče na hrazení s rizikem vážného zranění," uvedla komise.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..