Rubriky:

Tipsport extraliga

Straka počítá s obměnou plzeňského týmu, kapitána Kratěnu chce udržet

20. března 2015 18:23 - Plzeň

Útočníci Tomáš Sýkora s Jakubem Culkem a také brankář Lukáš Mensator odcházejí z hokejového klubu Škoda Plzeň. Generální manažer západočeského celku Martin Straka oznámil, že už s nimi nepočítá. Naproti tomu chce určitě udržet v týmu kapitána Ondřeje Kratěnu.

 

Milan Malíček, Právo

"Tomáš Sýkora toho pro Plzeň odvedl hodně a musíme mu poděkovat, ale už za něj máme nějakou náhradu. Kuba Culek tu byl chvíli, ale nesplnil to, co jsme od něj čekali. Opustí nás i Lukáš Mensator, kterému končí smlouva, a jako dvojka dostane větší prostor Patrik Polívka, který už v týmu byl jako třetí gólman letos," vysvětlil Straka.

Udržet Kratěnu je pro olympijského vítěze z Nagana priorita. "To je zkušený hráč, který má v kabině respekt a může tomu mladému týmu hodně dát," řekl Straka o sedmatřicetiletém forvardovi. Kratěna Indiánům chyběl v předkole play off kvůli operaci ramena, ale před dvěma lety patřil společně ještě s hrajícím Strakou k lídrům při cestě za historickým titulem.

O prodloužení spolupráce bude Straka usilovat u řady hráčů. "Ze současného kádru budeme jednat s Pepou Balejem, jemuž končí smlouva. To samé platí i u Braňa Kubky. Jednání probíhají také s Jankem Sýkorou, zájem máme i o Mária Bližňáka, který ale má smlouvu ve Slovanu Bratislava a neví se, jak to bude dál," řekl Straka.

Smluvně zavázaného i na příští sezónu má naopak beka Petra Kadlece. "Strávil 15 let ve Slavii a ten začátek byl z jeho strany takový nijaký. Postupem sezony se ale zlepšoval a v play off byl skvělý," uvedl Straka. "Navíc je to výborný člověk do kabiny, má zkušenosti a takové hráče tam my potřebujeme. Bez nich by to bylo hodně těžké," doplnil Straka na adresu jedné z největších předsezonních posil.

Dodrží Vlasák slovo?

Chystá i příchody dalších hráčů, těm vytipovaným ale běží do konce dubna smlouvy v klubech, proto o nich nemluví. Konkrétní byl pouze v případě "funkcionářské" posily, kterou má být bývalá plzeňská opora Tomáš Vlasák.

"Jsme domluveni od loňské sezony, že by měl působit v pozici sportovního ředitele. Velmi o něj stojím, protože Tomáš je kluk, který je strašně férový a rozumí hokeji. Teď hraje za Slavii a nechávám ho tak v klidu. Budu jej kontaktovat, až skončí na Slavii. Z mé strany ta nabídka stále platí a doufám, že i jeho slovo," řekl Straka.

Vlasák by měl mít na starost výběr hráčů. "Který pak budeme spolu konzultovat. Pak také další věci kolem A-týmu. Hlavní náplň ale bude tvoření týmu, objíždění zápasů a vytipování případných posil," řekl Straka.

Aktuální sezona Západočechům skončila již v předkole play off, což Straka označil za zklamání. Pomýšlel na vyšší mety. "Cíl bylo play off a tam jsme směřovali. Postupně se to ale vyvinulo tak, že jsme se do něj neprobojovali. Byl jsem asi velký optimista a věřil jsem tomu, že kluci unesou lépe tu tíhu zodpovědnosti a budeme se pohybovat kolem pátého nebo šestého místa. Nakonec jsme skončili sedmí a do play off se nedostali. Pro mě to je trochu zklamání, ale musím to brát realisticky. Na druhou stranu mě těší, že mladí kluci udělali velký skok," uvedl Straka.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..