Slavia ztratila neporazitelnost i doma, ukončil ji Zlín

Zlínské prokletí hokejistů pražské Slavie trvá. Hráči Hamé porazili extraligového lídra 3:2 na jeho ledě a připravili mu první domácí a letos teprve druhou porážku. Slavia tak čeká na výhru nad Zlínem v normální hrací době již více než dva roky. Fanoušci v parádním představení postrádali jen elitní útočníky Tomáše Vlasáka na straně domácích a Petra Lešku ze Zlína.

Oba rivalové rozehráli v Sazka Areně zápas s řadou šancí. Hned ve druhé minutě mohl otevřít skóre slávista Sup, jeho teč však v brance neskončila stejně jako na druhé straně pokus Záhorovského. Jako první se do listiny střelců zapsal Hruška, který potrestal Kolářův faul. Velkou zásluhu na Murínově pokoření měl ale obránce Graňák, jenž střelci Slavie nezištně přihrál.

Hráče Hamé inkasovaný gól přinutil k větší aktivitě, pozornost Fraňka zkoušeli Rachůnek a Čech. Neuspěli však stejně jako Kubiš s Pilušou dokonce v oslabení či ve 14. minutě osamocený Král. Přesto se Zlínští dočkali vyrovnání. Zubíček našel rozjetého Barinku, který se zbavil statického Žižky a prostřelil Fraňka.

Branku Čecha potvrdilo až video

Hned o několik vteřin později mohla Slavia opět vést. Houdek však zastavil faulem Hrušku řítícího se na Murína a mohl děkovat rozhodčímu Rejtharovi, že jej poslal na trestnou lavici a nenařídil trestné střílení. Postupem času ale hra upadala, navíc byla kouskována častým vylučováním. Pozornost diváků vzbudil až ve 31. minutě Kadlec, který trefil od modré tyčku. Vzápětí však udeřilo na druhé straně. Čech tečoval Hamrlíkovo nahození od modré a Rejthar po konzultaci s kolegou u videa gól uznal.

Vedoucímu celku soutěže nebyla ve středu nakloněna Štěstěna, o čemž se přesvědčil Kolařík, jenž ve 35. minutě trefil opět pouze tyč. Před koncem druhé třetiny navíc skončilo za Fraňkovými zády překvapivě Královo nahození od modré a hosté se přiblížili třem bodům. Slavia po přestávce začala ve velkém stylu a zatlačila soupeře do jeho obranného pásma. Kadlec a zejména aktivní Hruška mohli snížit, podařilo se to ale až Divíškovi, jenž se trefil přesně do horního růžku zlínské branky.

Při power play měli více šancí hosté

Domácí se i nadále tlačili do útoku, ale při oslabení v 51. minutě měl blízko ke svému druhému gólu Král. Franěk však jeho sólo akrobatickým zákrokem zastavil. Centr Hamé se málem trefil v 57. minutě, kdy jeho střela skončila na horní tyči. Vyrovnat se Slavii nepodařilo ani při power play, kdy navíc jen obětavý skok Kadlece zabránil Čechovi ve skórování. Kapitán domácích Beránek tak své úterní 36. narozeniny výhrou neoslavil.

Slavia Praha - Hamé Zlín 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. D. Hruška (Graňák, Beránek), 44. Divíšek (Bednář, Sup) - 15. Barinka (Zubíček), 33. M. Čech (Hamrlík), 39. Král (Barinka). Rozhodčí: Rejthar - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:13, navíc Duda (Slavia) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6305.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina, Graňák - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Červenka, Dlouhý - L. Havel, Sobotka, Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Špilár, Kristek, Záhorovský - Okál, Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Piluša, Kolář, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.