Rubriky:

Tipsport extraliga

Pardubice - Brno 3:1 Pardubice v zápase plném vyloučení porazily Brno

MinutaMin. Tým Hráč Akce
8. P. Sýkora 1:0
24. Redenbach 2:0
35. Nahodil 3:0
56. Hruška 3:1
Záznam online reportáže »

4. prosince 2015 20:31 - Pardubice

Hokejisté Pardubic porazili ve 25. kole extraligy Brno 3:1 a potvrdili, že se jim proti Kometě daří. Východočeši v soubojích s moravským týmem bodovali poosmé v řadě, z toho sedmkrát vyhráli. Dynamo vedlo ve 35. minutě zápasu už o tři branky, navíc další šance nezužitkovalo. Ve třetí části se hra výrazně přiostřila, čehož je důkazem 24 menších a pět osobní trestů.

 

Josef Vostárek, ČTK

Kometa začala v Pardubicích velkou šancí, ale osamocený Hynek Zohorna v koncovce neuspěl. Pardubice dokázaly v 8. minutě zužitkovat hned první přesilovou hru utkání, když Sýkorova střela švihem zapadla od břevna do branky. V početních výhodách měli šanci i hokejisté Komety, ale Ostřížek i Hruška pálil z dobrých pozic jen do Maxwella.

Druhá třetina utkání patřila jednoznačně Dynamu, které dokázalo z velké převahy vytěžit dvě branky. Ve 24. minutě vyrazil Falter střelu od modré jen k Redenbachovi a ten snadnou dorážkou zvýšil. Kometa se před polovinou zápasu nechala na dlouhou dobu zatlačit do defenzívy a práci měl zejména Falter. Soustavný nápor vyvrcholil šancemi Nahodila a Tomáška.

Brno zahrozilo až při vlastním oslabení, když Ostřížkovu střelu po přečíslení zlikvidoval Maxwell. Další početní výhodu ve 35. minutě už Pardubice zužitkovaly, Gregorcovo nahození dorazil do branky Nahodil. Faltra pak v brankovišti nahradil při své brněnské premiéře Vejmelka, kterého Kometa získala před týdnem právě z Pardubic. Pár vteřin před druhou přestávkou trefil Sýkora břevno.

Kometa se musela co nejvíce tlačit dopředu, ale větší šance si vytvářela ztěžka. Ve 48. minutě Hruškovu bekhendovou střelu v poslední chvíli vyrazil betonem Maxwell. Hru výrazně kouskovaly časté rozmíšky, a tak místo hokejových akcí přibývala vyloučení na obou stranách. Brno sice nevyužilo přesilovku, ale v 56. minutě se dočkalo snižující branky po Hruškově přesné ráně pod horní tyč. Víc už Kometa nestihla, Dynamo tři body uhlídalo.

25. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branka a nahrávky: 8. P. Sýkora (Nahodil, Redenbach), 24. Redenbach (Bokroš), 35. Nahodil (Gregorc, Marcinko) - 56. J. Hruška (V. Němec). Rozhodčí: Souček, Úlehla - Kis, Lučan. Vyloučení: 10:14, navíc Bokroš, Voženílek - Vondráček, L. Čermák, Koreis všichni 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 9083.
Pardubice: Maxwell - Štajnoch, Čáslava, Bokroš, Gregorc, M. Šeda, Ščotka, Nedbal, L. Havlík - J. Svoboda, Tomášek, Rolinek - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Poulíček, Nahodil, Voženílek - Kolář, Kaut, Moučka. Trenéři: R. Král a Zadina.
Kometa Brno: Falter (35. Vejmelka) - Kuboš, T. Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Kováčik, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - T. Svoboda, Dočekal, Raška (35. H. Zohorna). Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.
ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..