Straka dovedl Spartu k vítězství v Plzni

PLZEŇ

Až na třetí pokus dokázali hokejisté Sparty v této extraligové sezóně zdolat tým Plzně. V nedělní dohrávce 37. kola se o to dvěma góly a nahrávkou zasloužil explzeňský Josef Straka. Pražané po výhře 4:2 uzavírají postupovou osmičku do play-off.

První třetinu rozhodlo využívání přesilovek. Hosté hráli stejně jako Plzeň čtyřikrát v početní převaze, ale na rozdíl od soupeře se dvakrát trefili, poprvé se puk dokutálel za Málkova záda po střele Černoška, pak Sparta využila dvojnásobnou početní převahu -Chabada si počkal u levé tyčky a poslal do sítě Strakovu nahrávku.

Plzeň se během první přestávky otřepala a Důras dokázal snížit náskok hostí po vyjetí od mantinelu a střele k tyči. Brankář Sparty Bříza byl ale jinak oporou a v oslabení několikrát pochytal jasné šance domácích. Pražanům navíc pomohlo nahození Straky po vyjetí zpoza branky, které proklouzlo Málkovi mezi betony - 1:3.

Domácím ještě svitla naděje po gólu Tvrdoně, ale poté, co led opustili zranění Andrašovský a Důras, už se střelecky neprosadili, zatímco Spartě pojistil výhru druhou trefou Straka.

Marek Sýkora, trenér Plzně: "Ve druhé třetině jsme měli šance na vyrovnání. Během zápasu jsme přišli o tři hráče, Trnka odstoupil kvůli tříslům, Důrasovi ránu sešili a Andrašovský má podezření na zlomeninu nohy."

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: "Chtěli jsme odčinit předchozí duely s Plzní a povedlo se nám to. Čtyřicet minut jsme byli lepší, Josef Straka pohřbil Plzeň jako předtím nás Zelenka."

Lasselsberger Plzeň - Sparta Praha 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Důras (Šindel), 46. Tvrdoň (Cartelli, Freiberg) - 13. Černošek (Vykoukal, Ton), 19. Chabada (J. Straka, Ton), 38. J. Straka (Netík), 56. J. Straka (Nikolov). Rozhodčí: Mikula - Bláha, Kareš. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 6526.
Plzeň: Málek - M. Výborný, Štěpánek, Cartelli, Trnka (54. Pulpán), Nedoma, Hučko, Vobořil - Zelenka, M. Straka, Matějovský - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Šindel, Adamský - Freiberg, Tvrdoň, Vítek. Trenéři: Sýkora, Rulík a Kampf.
Sparta Praha: Bříza - Ptáček, Nikolov, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Toman - Chabada, Sivek, O. Kratěna - Ton, Marek, Štrba - Špaňhel, J. Straka, Netík - Dragoun, Langhammer, M. Růžička. Trenéři: Výborný a Jelínek.