Slavia v derby opět porazila Spartu

Hokejisté Sparty v utkání 39. kola Tipsport extraligy znovu nestačili na městského rivala a prohráli v Sazka aréně se Slavií 2:4. Slavia si tak upevnila vedení v tabulce, v závěsu je Liberec, který si bez problémů poradil se Vsetínem. Zlín vyhořel proti Pardubicím, kterým podlehl 0:5. Kladno si odvezlo debakl z Plzně, Karlovy Vary v důležitém utkání zdolaly Litvínov. V severomoravském derby vyhrál Třinec ve Vítkovicích 3:2. Smírně se rozešly České Budějovice se Znojmem.

Brankář Sparty Petr Bříza likviduje šanci kapitána Slavie Josefa Beránka.

Symbolický klíč od hlavního města drží stále hokejisté pražské Slavie. V městském derby se Spartou triumfovali před rekordní návštěvou sezóny popáté za sebou, v úterý na svém ledě 4:2 a dál vládnou české metropoli. Tým z Holešovic vypadl prohrou z osmičky pro play off a prodloužil čekání na úspěch s městským rivalem, jehož přemohl naposledy v říjnu 2004. Sparta potvrdila, že se jí v Sazka Areně nedaří, neboť tam podlehla i ve svém čtvrtém duelu.

Pardubice zvítězily v 39. extraligovém kole na ledě zlínského Hamé jednoznačně 5:0. Úřadující mistr rozhodl o výhře během deseti minut první třetiny, kdy dokázal čtyřikrát skórovat. Hostující gólman Ján Lašák vychytal druhé čisté konto v sezoně, jeho slovenský krajan ve bráně Zlína Igor Murín byl na ledě jen pět minut, po třetí inkasované brance přepustil místo Kamilu Jarinovi.

Poprvé neplatila výhoda domácího prostředí

Ve vzájemných zápasech Vítkovic a Třince v letošní sezóně poprvé neplatila výhoda domácího prostředí. Oceláři zvítězili v Ostravě 3:2, když export cenných tří bodů jim sedm minut před koncem zajistila při dvojnásobné přesilovce teč útočníka Jaroslava Kudrny. Vítkovice potřetí v sezóně doma vyšly bodově naprázdno.

Plzeň ukončila třetí čtvrtinu základní části extraligy vysokým vítězstvím 7:2 nad Kladnem. Západočeši o své jasné výhře rozhodli třemi góly v první třetině, ke kterým přidali další čtyři ve druhé části. Kladenští korigovali dvěma góly za rozhodnutého stavu v závěrečné dvacetiminutovce. Lasselsberger táhl uzdravený útočník Moravec, autor úvodní trefy utkání a především Kracík, který zaznamenal tři přihrávky a zrežíroval tři využité přesilovky.

SLAVIA - SPARTA4:2online

Karlovy Vary potvrdily, že se jim v podkrušnohorském derby proti Litvínovu daří. Západočeši v sestavě s uzdravenými brankářem Mensatorem, obráncem Řezníčkem a útočníkem Nedorostem porazili Chemopetrol 3:1. O své cenné výhře však rozhodli až v poslední třetině.

Ani tři využité početní výhody nepomohly hokejistům Českých Budějovic k výhře nad Znojmem. Jihočeši sice vedli nad moravským soupeřem již 3:1, ale v poslední třetině o svůj náskok přišli a zápas nakonec skončil nerozhodně 3:3.

Liberec splnil roli favorita a bez problémů porazil poslední tým extraligy Vsetín 3:0, když o všechny góly se postarali obránci. Brankář Hnilička udržel počtvrté v sezóně čisté konto. Hosté ho nepřekonali ani přesto, že měli třikrát v utkání výhodu přesilové hry pěti proti třem.