Kracík režíroval vysokou výhru hokejistů Plzně nad Kladnem

Hokejisté Plzně ukončili třetí čtvrtinu základní části extraligy vysokým úterním vítězstvím 7:2 nad Kladnem. Západočeši o své jasné výhře rozhodli třemi góly v první třetině, ke kterým přidali další čtyři ve druhé části. Kladenští korigovali dvěma góly za rozhodnutého stavu v závěrečné dvacetiminutovce.

Radost v podání hokejistů Plzně

Lasselsberger táhl uzdravený útočník Moravec, autor úvodní trefy utkání a především Kracík, který zaznamenal tři přihrávky a zrežíroval tři využité přesilovky.

Domácí, kteří chtěli zlomit sérii tří proher, vstoupili do utkání aktivněji a gólman hostů Orct musel již v úvodní minutě likvidovat střelu Zelenky z bezprostřední blízkosti. Při následujícím střídaní sudí Blecha signalizoval vyloučení a domácí ponechanou výhodu využili, když Kracík předložil po objetí branky ideálně kotouč najíždějícímu Moravcovi, který pohodlně otevřel skóre.

Hosté mohli pokažený úvod napravit v přesilovce, paradoxně však podruhé inkasovali. Moravec totiž při nájezdu dvou na jednoho přesně načasoval přihrávku Zelenkovi, který tečoval kotouč mimo Orctův dosah. Potom se při přesilové hře domácích odrazil po Moravcově nahození kotouč od brusle Michala Straky do sítě, sudí ale po poradě s videorozhodčím branku neuznal. Ještě v téže početní výhodě však třetí úspěch domácích zaznamenal Pulpán střelou od modré čáry a oslavil premiérový extraligový gól.

Hosté zahrozili jen Bílkem

Hosté zahrozili pouze střelou Bílka přes obránce, kterou domácí gólman Málek vyrazil levým betonem. Také úvod druhé třetiny vyšel lépe domácím, když Adamského akci dokončil dorážkou Šindel a upravil na 4:0. Hosté jako by nevěděli, co hrát a v oslabení inkasovali z hole Padělka popáté. To nevydržel Orct a nechal se vystřídat náhradníkem Musilem. Hostující obránci však mladíkovi příliš nepomohli, když nechali opakovaně vystřelit Tvrdoně, který přidal šestý gól. Zkázu hostů ve druhé části dokonal ve třetí využité přesilovce domácích Matějovský, kterého před brankou ideálně našel Kracík.

Až ve třetí třetině se hostům vyvedl úvod. Nejprve kapitán Patera zkazil čisté konto Málkovi bekhendovou dorážkou a ve stejné minutě se po závaru prosadil Bílek. Navrch však měli nadále domácí a Musil musel zlikvidovat únik Zelenky zakončený bekhendovým blafákem. Ani další příležitosti domácích ale změnu skóre nepřinesli a hosté tak odjeli domů se sedmigólovým přídělem.

Radim Rulík (Plzeň): "Po prohře se Spartou jsme měli den na to, abychom mužstvo zdecimované zraněními připravili na dnešní důležité utkání s Kladnem, které na nás v tabulce ztrácelo pouze tři body, a to se povedlo. První dvě třetiny nám vyšly excelentně, když jsme navíc proměňovali vypracované šance. To se nám letos mnohokrát nestalo. Třetí třetina už z naší strany tak kvalitní nebyla, na což jsme doplatili dvěma inkasovanými góly. Přesto musíme být maximálně spokojeni a měli bychom stejný výkon předvést i v pátečním duelu proti Vítkovicím."

Petr Tatíček (Kladno): "Zápas nám vůbec nevyšel. Plzeň nás od úvodního buly přehrávala. A už v 11. minutě vedla 3:0. Ve třetí třetině se domácí uspokojili a umožnili nám takový záchvěv. Nechci se vymlouvat na početnou marodku, zápas nám vůbec nevyšel. Víc to nebudu komentovat."

Lasselsberger Plzeň - Rabat Kladno 7:2 (3:0, 4:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. D. Moravec (Kracík, A. Padělek), 7. Zelenka (D. Moravec), 12. Pulpán (Matějovský), 23. Šindel (Adamský, Nedoma), 26. A. Padělek (Kracík, Matějovský), 33. Tvrdoň (Důras, Pulpán), 38. Matějovský (Kracík, Pulpán) - 44. Patera (Zeman), 44. Bílek (Špelda). Rozhodčí: Blecha - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4557.
Plzeň: Málek - Vobořil, Štěpánek, Cartelli, Pulpán, Nedoma, Hučko, Jindřich - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel (43. Kepl), Adamský - Freiberg, Tvrdoň, Vítek. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.
Kladno: Orct (26. Musil) - Ševc, Evan, V. Čech, Zeman, L. Procházka, Špelda, od 29. navíc Hájek - Michael Frolík, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Tlustý - Hluchý, Kalla, Huml, od 43. navíc Látal, Kazatel, Besser. Trenéři: Müller a Tatíček.