Zlínští hokejisté předvedli v Plzni dokonalý obrat

PLZEŇ

V předehrávce 41. extraligového kola podlehla Plzeň zlínskému Hamé 2:4. Utkání bylo okořeněné nevolí ke zlínskému gólmanovi Murínovi, který v předchozím vzájemném duelu posunul branku před Moravcovou gólovou střelou. Hosté vyhráli díky obratu ve třetí třetině, v níž zaznamenali tři branky. Moravané po nevýrazných výkonech znovu ukázali svou sílu.

Do vypjatého duelu vstoupili aktivněji domácí a již ve druhé minutě se dostali do vedení, když Murín neudržel Šindelovo nahození a Adamský dorazil kotouč přesně pod horní tyčku. Poté při hře čtyři na čtyři mohl vedení domácích zvýšit Cartelli, Murín však jeho střelu zápěstím nadvakrát zlikvidoval. Domácího gólmana Málka prověřila až nebezpečná dorážka Vosátka, se kterou si poradil v leže.

Utkání jste mohli sledovat v on-line reportáži:
Plzeň - Zlín

Hosté postupně vyrovnali hru a při vyloučení domácího Moravce srovnali. Hamrlíkovo nahození od modré čáry totiž dorazil pohotově do sítě Kristek. V závěru úvodního dějství byl vyloučen autor vedoucí branky domácích Adamský do konce utkání za sražení Mokrejše. Vyfasoval navíc pětiminutový trest a hosté při přesilovce zle dotírali na Málkovu branku.

Zlín nastartovala početní výhoda

Přesilovka hostů pokračovala i na začátku druhé třetiny, paradoxně však mohl skórovat domácí Kracík, který však při přečíslení dvou na jednoho netrefil Murínovu branku. Hosty ale dlouhá početní výhoda nastartovala a začali domácí přehrávat. Západočeši nesložili zbraně a zlepšeným pohybem si začali vytvářet šance.

Důras se elegantně dostal až před Murína, ten ale proti jeho pokusu stačil zakročit. Za chvíli putoval na trestnou lavici Zubíček a domácí početní výhodu ukázkově využili. Zelenka přihrál v pádu od pravého hrazení Strakovi, ten našel zadovkou mezi kruhy najetého Hučka, který se trefil přesně nad Murínův levý beton.

Zelenka nepochopitelně přestal hrát

Na začátku třetí třetiny hosté vyrovnali, když v přesilovce zafungovala osvědčená spolupráce Leška - Hamrlík a druhý jmenovaný skóroval ranou od modré čáry. Domácí mohli odpovědět při dvojnásobné přesilovce trvající 99 vteřin. Sehráli ji mizerně a naopak na jejím konci při signalizovaném vyloučení Zelenky inkasovali.

Přestali totiž nepochopitelně hrát a hostující bek Nosek dokonal příklepem obrat. Domácí se již z tohoto šoku nevzpamatovali a Málek musel zlikvidovat Barinkův únik. Při závěrečné hře bez brankáře domácí nervózně kombinovali a Rachůnek ještě stvrdil vítězství hostů střelou přes celé kluziště do prázdné branky.

Marek Sýkora (Plzeň): "Zlín byl dnes rychlejší a měl větší nasazení. Přesto si myslím, že jsme měli na bod. Chtěl jsem střídat čtyři útoky. Nakonec to ale nešlo, protože nám vypadl brzy Martin Adamský. Včera ve Vítkovicích také vypadli další zranění hráči a možná nám dnes chyběly síly po dlouhém cestování do Plzně. Nikomu z hráčů nemůžu dnes nic vyčítat, přesto, kdybychom neudělali tu chybu při přesilovce pět na tři, měli bychom bod na dosah."

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Na naší straně je obrovská spokojenost. Mužstvo zvládlo vypjatou atmosféru, myslím si, že po této stránce to pro nás byla dobrá příprava na play off. To, že jsme dokázali utkání otočit, je pro trenéra dokonalé pohlazení. Musím souhlasit s kolegou, jít do utkání s krvavýma očima nikdy nepřinese nic dobrého."

Lasselsberger Plzeň - Hamé Zlín 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky:  2. Adamský (Šindel, Důras), 37. Hučko (M. Straka, Zelenka) - 15. Kristek (Hamrlík), 44. Hamrlík (Leška), 47. Nosek (Král), 60. Rachůnek (Okál). Rozhodčí: Smeták - Blümel, Kalivoda. Vyloučení: 5:10, navíc Adamský 10 min. a 5 min. a do konce. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4974.
Plzeň: Málek - Vobořil, Štěpánek, Cartelli, Pulpán, Nedoma, Hučko, Jindřich - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Tvrdoň - Důras, Šindel, Adamský - Freiberg, Vítek, Hobl. Trenéři: Sýkora, Rulík a Kampf.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Kristek, Leška, Mokrejš - Okál, Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Špilár, Kovář, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.