Sparta poprvé v sezóně porazila Liberec

Až ve čtvrtém vzájemném zápase proti Liberci v letošní sezóně se hokejisté pražské Sparty dočkali první výhry. V tabulce druhé Bílé Tygry porazili a Severočeši tak odmítli stáhnout náskok na vedoucí Slavii. Domácím zápas vyhrála efektivita při samostatných únicích, právě při nich se dokázali odpoutat od houževnatého soupeře.

Kdo přišel až na druhou třetinu, o nic nepřišel, zajímavé věci se děly až od 25. minuty. V ní se po pěkné kombinaci prosadil Špaňhel, ale domácí radost velmi rychle ukončila přesilovková trefa Rataje.

Jinak se ale Liberec v početní převaze spíše trápil, což dokumentoval únik a přesné zakončení Netíka. Při souboji tváří v tvář mezi útočníkem a gólmanem se pak ještě jednou prosadily oba celky, ale domácí pro ně veledůležité body uhájili.

František Výborný, trenér Sparty: "Chtěli jsme i bez Tona zabrat, podržel nás brankář Bříza. Výborná byla i atmosféra v hale."

Josef Paleček, trenér Liberce: "Zápas byl o tom, kdo udělá méně chyb a my jsme jich vyrobili dost."

Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Špaňhel (J. Straka, Vykoukal), 38. Netík, 50. J. Straka (Stehlík) - 26. Rataj (Krstev, Vampola), 55. Klimenta (Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Smeták - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4726.
Sparta Praha: Bříza - Ptáček, Nikolov (41. Toman), Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Černošek, Stehlík - Sivek, J. Straka, O. Kratěna - Štrba, Marek, Chabada - Špaňhel, Netík, Dragoun. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Liberec: Hnilička - Jiří Hanzlík, Jiruš, Derner, Richter, J. Moravec, Krstev - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, P. Rozsíval - Klimenta, Vampola, S. Procházka. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.