Hokejisté Vítkovic ztratili ve Znojmě dvoubrankové vedení

ZNOJMO

Dělbou bodů po remíze 2:2 skončil duel 43. kola hokejové extraligy mezi Znojmem a Vítkovicemi, v němž hosté získali v první třetině dvoubrankový náskok. Houževnatě hrající Znojmo ale v dalších dvou třetinách srovnalo skóre a jednatřicet sekund před koncem mu mohl zajistit plný bodový zisk domácí Pucher, který ale neproměnil trestné střílení.

Znojmo dokázalo srovnat dvougólové manko a v šestém zápase v řadě bodovalo. První velkou šanci neproměnil domácí Erat a vzápětí se radovali z vedoucího gólu po skvělé kombinační akci Ostravané. Znojemští přidali, ale při Jarešově vyloučení inkasovali podruhé. Po Jasečkově dělovce od modré čáry dorazil puk do sítě zblízka Šimíček.

Po pauze se Jihomoravané nadechli k velkému náporu, který umocnila série přesilovek. Dlouho však ztroskotávali na výtečném brankáři Pincovi, který zlikvidoval sólo Ondřejovi a chytil i dvě tutovky Uramovi. Snížení se Znojmo dočkalo až tři minuty před druhou přestávkou při dvojnásobné početní převaze.

Na začátku poslední části zahodil vyloženou šanci vítkovický Irgl a jeho tým pak nevyužil 71 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři. Za to je potrestal vyrovnáním Uram a definitivně rozhodnout mohl půl minuty před koncem řádné hrací doby Pucher, avšak Pince z trestného střílení za úmyslné posunutí branky nepřekonal. V prodloužení už gól nepadl.

Znojemští Orli - Vítkovice Steel 2:2 po prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Ondřej (Uram, Pucher), 58. Uram (Beroun) - 4. Burger (J. Štefanka, Krenželok), 14. Šimíček (S. Hudec, Hubáček). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 3200.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Šmach - Ludvík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Kraus (41. Beroun) - Ondřej, Haman, Plášek. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, R. Polák - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.