Král zařídil výhru hokejistů Zlína nad Libercem

ZLÍN

Zlín vyválčil výhru nad Libercem, ale musel o ni bojovat až do poslední vteřiny zápasu. Šlágru kola, souboji druhého se třetím týmem tabulky, chybělo více hokejového koření, tedy branek. Za prvních 40 minut padly pouze dvě, obě hned v úvodní třetině.

Účet zápasu otevřel zlínský kapitán Okál, jenž po přesné přihrávce Krále mezi kruhy nedal Faltovi šanci. Liberec vyrovnal zásluhou Vaice, jehož nechali domácí nekrytého před Murínem a on zblízka pohodlně skóroval. Velké šance na obou stranách se rodily z přesilovek, ty ale zůstaly bez využití.

Rozhodnutí padlo šest minut před koncem při hře čtyři na čtyři, když Hamrlík nahrál Královi před libereckou branku a nejzkušenější muž Zlína překonal zblízka Faltu. V závěru se hosté pokusili vyrovnat z power-play, ale jejich snaha vyzněla naprázdno a Zlínští se na něj už v tabulce tlačí, přiblížili se mu na rozdíl šesti bodů.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Při velké zimě, která panovala v hale, jsme hráli na tři pětky, aby se hráči dostali rychleji do tempa. Body jsme vydřeli a měli jsme i štěstí."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Nevyužili jsme převahy ve druhé třetině. Falta dobře zastoupil Hniličku. Zlín byl šťastnějším týmem."

Hamé Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Okál (Král), 54. Král (Hamrlík) - 18. Vaic (Podkonický, Vampola). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:12, navíc Hanzlík, Čermák (oba Liberec) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 4160.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, Galvas, Vosátko, Zubíček - Kristek, Leška, Záhorovský - Okál, Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Liberec: Falta - J. Moravec, Jiruš, Richter, Krstev, Jiří Hanzlík, Rýgl, Holub - Vaic, Podkonický, S. Procházka - Tomajko, Rataj, Čermák - Klimenta, Pabiška, Víšek - Rozsíval, Vampola. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.