Supovy góly zařídily výhru Slavie nad Zlínem

Jirka G. NovákSport.cz

Souboj prvního celku tabulky se třetím nabídlo 44. kolo Tipsport extraligy, když se v pražské Sazka Areně utkala domácí Slavie se Zlínem. Vyrovnaný zápas nabídl sice první branku až v polovině utkání, ale její autor Michal Sup se do statistik zapsal nakonec ještě dvakrát a výrazně pomohl Slavii k vítězství 4:1.

Obě mužstva předváděla od úvodních minut útočný hokej, ale nebezpečnější byli domácí. Z hráčů v červených dresech se postupně tváří v tvář Murínovi objevili Beránek a Duda, ale ani jeden z nich zlínského mága nepřekonal. Další šance Slavie dokázali eliminovat obránci hostí.

Pečlivá obrana Hamé slavila úspěchy i ve druhé části, volné okénko nechala pouze v 25. minutě pro Divíška. Ten najížděl na Murína zcela osamocen z levé strany, ale i přes dostatek času na něj vyzrát nedokázal.

Stínem dalšího dění ve vysočanské hale bylo zranění zlínského Petera Barinky, který neustál pád po nájezdu na Fraňka, skončil hlavou na hrazení a musel být převezen do nemocnice.

Góly začaly padat až po polovině zápasu

Zaplněná Sazka Arena se tak branky dočkala až po polovině utkání, kdy si Hruška efektně obhodil Blaťáka. Vzápětí zajel za zlínskou branku, odkud přihrál Sobotkovi, a ten prodloužil na druhou stranu na Supa, který Murína překonal poprvé. Hrozit začali vzápětí i hosté. Leška prověřil Fraňka střelou z dálky, najíždějící Melenovský zase z pravé strany nechal vyniknout jeho lapačku.

Na začátku třetí třetiny se Sup trefil podruhé, ale Slavia rozhodně neměla ještě vyhráno. Hned vzápětí ujel po levé straně Záhorovský, jenž naservíroval puk před branku Leškovi, pro kterého už nebyl problém překonat Fraňka. Že to zlínští myslí s vyrovnáním opravdu vážně, pocítil na vlastní kůži Duda, kterého skolil efektním bodyčekem důrazný Zubíček a slávistický forvard nechtěně líbal ledovou plochu.

Po Supovi úřadoval Bednář

Zlínští se ze smazání dvoubrankového náskoku domácíh radovali jen dvě  minuty. Poté si Bednář najel mezi kruhy na pravé straně kluziště a z nenápadné akce střelou zápěstím zvýšil na 3:1 pro Slavii. Stejný hráč byl také u čtvrté branky domácích, kdy jeho střelu z dálky před Murínem úspěšně tečoval Radek Dlouhý.

Závěr zápasu už poznamenala jen řada šarvátek. Při té první putovalo po napadení Dudy za katr po třech hráčích z každého týmu. Pak se do sebe natvrdo pustili Kovář a Pojkar, přičemž jasně navrch měl zlínský hráč, který nekompromisně poslal Pojkara k ledu.

Vladimír Růžička, trenér Slavie: "Naše mužstvo odehrálo velice dobrý zápas. Utkání jsem většinu času měli ve své moci. Vyvrátili jsme tak spekulace, že máme ze Zlína nějaký komplex."

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Vyhrál lepší tým. O stavu zraněného Barinky zatím nemám informace, byl převezen do nemocnice."

Slavia Praha - Hamé Zlín 4:1 (0:0, 1:0, 3:1).
Branky a nahrávky: 32. Sup (Sobotka, Hruška), 44. Sup (Bednář), 48. Bednář (Sup), 54. Dlouhý (Bednář) - 46. Leška (Záhorovský).
Slavia: Franěk - Graňák, Kadlec, Žižka, Novák, Pojkar, Žabka, Kolařík - Tomica, Beránek, Bednář - Divíšek, Duda, Sup - Hruška, Dlouhý, Sobotka - Vondrka, Kopecký. Trenér: Vladimír Růžička.
Zlín: Murín - Blaťák, Galvas, Houdek, Hamrlík, Malinský, Nosek, Vosátko, Zubíček - Barinka, Čech, Kovář - Král, Kristek, Kubiš - Leška, Okál, Melenovský - Mokrejš, Rachůnek, Záhorovský. Trenér: Ernest Bokroš.