Odevzdané Kladno prohrálo s posledním Vsetínem

KLADNO

Hokejisté Kladna prohráli v nedělním utkání 45. kola extraligy s posledním Vsetínem 1:2 po prodloužení. Vítězný gól vstřelil veterán Luboš Rob.

Nebylo mnoho situací, které by diváky na kladenském stadiónu potěšily. Domácí začali aktivněji, ale bylo to zejména díky přesilovým hrám. V nich si žádnou šanci nepřipravili, naopak po Stantienově ráně z kruhu Orct přikryl puk až na druhý pokus. Šestatřicet vteřin před první sirénou se ale mohli domácí radovat, když po Zajícově přiťuknutí pálil Kuchler přesně mezi betony Hoviho.

Druhá část byla k uzoufání. Ani jeden tým nedokázal soupeře překvapit, kombinací bylo méně než prstů na ruce, brankáři byli bez práce. A když domácí Bílek připravil dobrou pozici pro M. Procházku, mířil střelec mimo.

Třetí dějství bylo další přehlídkou bojovnosti a hlavně průměrnosti, z níž vybočil jen vsetínský Hrabal: jeho dělovka od modré po Jenáčkově přihrávce lízla horní tyčku a zapadla za Orctova záda. Prodloužení přineslo jedinou šanci: v přečíslení po ťukesu Bolfa a Sakrajdy přehodil Rob beton přemisťujícího se Orcta.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Byl to nejslabší výkon sezóny. Takhle by se doma hrát nemělo. Kluci byli odevzdaní, přístup byl špatný."

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Jsme rádi, že mužstvo prokázalo morálku, přestože jsme už ztratili naději vyhnout se baráži."

Rabat Kladno - Vsetínská hokejová 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Kuchler (Zajíc) - 53. Hrabal (Jenáček), 64. Rob (Bolf, Sakrajda). Rozhodčí: Jebavý - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 3:6, navíc Steiner (Vsetín) 10 min. Bez využití. Diváci: 2108.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, Zeman, Špelda, L. Procházka, V. Čech, Hájek - Bílek, Patera, Martin Procházka - Hluchý, Gardoň, Tlustý - Michael Frolík, Zajíc, Kuchler - Látal, Kazatel, Besser. Trenéři: Müller a Tatíček.
Vsetín: Hovi - Hrabal, Spitzer, Stříteský, Horák, Ponomarev, Bolf - Jenáček, Stantien, O. Hruška - Demel, Steiner, D. Květoň - Sakrajda, Janeček, Rob. Trenéři: Kopřiva a Vlach.