Rubriky:

Tipsport extraliga

Moravec dohraje sezónu ve švédském Malmö

30. ledna 2006 16:27 - PLZEŇ

Olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa David Moravec dohraje sezónu v Malmö. Vedení Plzně, za kterou střední útočník doposud hrál, se rozhodlo uvolnit Moravce do švédského celku na hostování. Oficiálním internetovým stránkám klubu to v pondělí potvrdil sportovní manažer a trenér Marek Sýkora.

 

PRÁVO

Dvaatřicetiletý útočník se v novém působišti potká se svým dosavadním spoluhráčem Martinem Štěpánkem, který do Malmö odešel o víkendu. Oba se budou snažit pomoci celku k postupu do nejvyšší soutěže. Malmö je momentálně na druhém místě druhé švédské ligy a nemělo by chybět v baráži.

"David Moravec dostal zajímavou nabídku z téhož klubu, kam jde Štěpánek. Tedy z Malmö. Rozhodli jsme mu vyjít vstříc a do Švédska ho uvolnit," řekl prezident plzeňského klubu Tomáš Král internetovému serveru hokej.cz.

Západočeši poté, co ztratili reálnou šanci na postup do play-off, uvolní zřejmě i další hráče. O obránce Pavla Trnku má zájem švédský Leksand. Nedá se ani vyloučit dočasný odchod brankáře Romana Málka, o kterého se zajímá nejlepší celek první ligy Ústí nad Labem.

"Určitý návrh od tohoto klubu leží na stole. My jsme to s Romanem v pondělí probírali. Nechali jsme jen a jen na něm, jak se rozhodne. Jestliže si chce pořádně zachytat a ještě v této sezoně o něco hrát, bránit v odchodu mu nebudeme," uvedl Král. Málek by se tak stal zřejmě hlavním triumfem Severočechů v boji o postup do extraligy.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..