Rubriky:

Tipsport extraliga

Extraliga ztratí hvězdu. Mám jiné plány, přiznal Červenka a pustil se do rozhodčích

21. března 2016 22:04 - Chomutov

Žádné zdržování, Liberec prolétl čtvrtfinále play off se stejnou suverenitou jako základní část. Chomutovu ukončil sezónu ve čtyřech zápasech, v tom posledním nadělil bezmocným Pirátům debakl 7:2. Závěrečný duel čtvrtfinále byl zřejmě na dlouho poslední, který v chomutovském dresu odehrála extraligová hvězda Roman Červenka.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Domácí fanoušci sympaticky prozpěvovali chorály a vyvolávali jméno kouče Vladimíra Růžičky až do posledních vteřin, kdy už o osudu série bylo dávno jasno. Bílí Tygři na rozdíl od předchozích dvou utkání nemuseli otáčet skóre ani zapnout k tradiční mohutné ofenzívě ve třetí třetině.

„Výsledkově ta série vypadá jednoznačně, ale byl to velký boj. Chomutov hrál účelný hokej, u nás byla možná větší pohoda a sebevědomí,“ přemítal liberecký útočník Petr Vampola.

Tahouna uhlídali

Piráti ve čtvrtém duelu působili odevzdaným dojmem. Neprosazoval se ani pečlivě střežený nejproduktivnější hráč základní části Roman Červenka, v sérii zaznamenal tři asistence, gól žádný.

„Měl to těžké, celou sezónu to na něm stálo. Prakticky on porazil Brno, ale my máme dobře poskládané mužstvo od první lajny po náhradníky. Možná už neměl tolik sil, ale hrál dobře,“ ujišťoval Vampola.

Sám Červenka ale speciální péči nepociťoval. „Oni hrají stejnou defenzívu na všechny. Rychle napadají, zdvojují hráče. Ale my měli šancí dost, jen rozhodla naše nemohoucnost a Lašák chytal výborně,“ chválil libereckého gólmana Červenka, jenž se do extraligy vrátil po třech letech v zahraničí. „Jsem spokojený, jak jsem se tu cítil a jak se mi tu hrálo. Jen škoda, že o tom mluvím tak brzo,“ posteskl si.

Rusko vyloučil

Na podzim se na extraligový led téměř jistě nevrátí. „Plány jsou jiné,“ připustil. NHL? „Lákala by mě, ale moc nadějí tomu nedávám.“ Návrat do Ruska? „To ne,“ lehce upřesnil.

Jisté je, že mu nebudou chybět extraligoví rozhodčí, s jejichž výkony nepanovala v chomutovské kabině spokojenost zejména ve druhém a třetím zápase série.

„Není to o druhém a třetím zápase, až na výjimky tvrdím, že rozhodčí jsou tady špatní celý rok,“ říká Červenka. „Chápu, že to jsou lidi, ale když se to děje opakovaně… Třeba Šindler píská výborně, ale pak jsou rozhodčí, kteří hrubě ovlivňují zápasy. Říkám, jak to člověk vidí ve hře a podle mě by se to v takovém množství stávat nemělo,“ poznamenal tahoun Pirátů.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..