Tipsport extraliga

Třinec vybojoval nad Pardubicemi osmou příčku

3. února 2006 15:51 - PRAHA/OSTRAVA

Hokejisté Třince porazili v utkání 47. kola extraligy Pardubice 3:2 a vystřídali obhájce titulu v tabulce na osmém místě, které jako poslední zajišťuje účast v play-off. Šance na postup do vyřazovacích bojů si zkomplikovaly Karlovy Vary, které podlehly vedoucí Slavii Praha 0:4. Na osmé místo ztrácejí sedm bodů.

Sport.cz

Do play-off naproti tomu rázně nakročily České Budějovice. Jihočeši v Ostravě podeváté v řadě bodovali. Vítkovice sice doma poprvé představily nové posily Urama s Vůjtkem, ale bez zraněných centrů Šimíčka a Burgra se trápí, v osmi posledních utkáních získal čtvrtý tým tabulky jen sedm bodů.

Nové tváře ukázal svým fanouškům také Zlín. Gólman Martin Altrichter, který ještě v úterý hájil zájmy Litvínova, proti chemikům vychytal čisté konto. Proti svému bývalému klubu hráli útočníci Benda s Trávníčkem. Zlínu stačila k výhře jediná trefa Richarda Krále.

SLAVIA - K. VARY 4:0 on-line

Zatímco Altrichter proti Litvínovu vychytal druhou nulu v sezóně, znojemský Jiří Trvaj jich má na kontě už pět, nejvíce v extralize. Znojmu zajistily vítězství nas Vsetínem branky obránce Mojžíše a útočníka Štefanky v rozmezí čtyř minut druhé třetiny.

Hokejisté pražské Sparty pokračují ve výstupu na vrchol extraligové tabulky. Zdolali Kladno 3:1 a neprohráli už poosmé v řadě. Středočeši s osmi juniory vsadili na bojovnost, často si pomáhali jen za cenu faulů, ale i Pražané mnohdy pykali za přestupky, a tak se jen složitě dostávali do tempa, o souvislém tlaku si mohli nechat zdát.

S juniory odehráli zápas také hokejisté Plzně, přesto oslabený tým bez naděje na play-off dvakrát nad Libercem vedl. Severočeši však povedenou závěrečnou třetinou zvrátili skóre ve svůj prospěch a zvítězili 3:2. Liberec si to tak v neděli se Slavií rozdá v přímém souboji o první příčku.