Liberec vede extraligu, Pardubice ještě žijí

Hokejisté Liberce porazili v utkání 51. kola extraligy Litvínov 3:1 a vyhoupli se tak do vedení Tipsport extraligy. Dosud vedoucí Slavia jen remizovala s Pardubicemi 2:2 a na Severočechy ztrácí dva body. Loňský mistr z Pardubic před závěrečným kolem stále živí naděje na postup do play-off.

Hokejisté mistrovských Pardubic si díky remíze 2:2 na ledě Slavie udrželi naději na postup do play off. Zachránil jim ji v poslední minutě třetí třetiny brankář Ján Lašák, který chytil Tomáši Vlasákovi trestné střílení. Deváté Pardubice nyní na osmý Třinec ztrácejí dva body, na sedmou Spartu tři. S Třincem mají horší vzájemné zápasy, se Spartou lepší.

Liberec porazil před vlastním publikem 3:1 Litvínov a udržel si domácí neporazitelnost v základní části extraligy. Navíc se dostal na první místo tabulky dva body před dosavadního lídra Slavii Praha.

České Budějovice si díky výhře nad Vsetínem zajistily účast v play off. Staronový člen extraligy se nicméně musel obávat o výsledek a vítězství proti nejslabšímu mužstvu soutěže zachraňoval až v závěru díky individuálním akcím Šimánka a Brabence.

Zlín deklasoval Kladno

Zlín dosáhl nejvyšší výhry v sezóně. Po pátečním debaklu 3:8 v Třinci se hráči Hamé sebrali a silně omlazené Kladno roznesli 9:0. Českému vicemistrovi vyšla především druhá třetina, v níž nastřílel šest branek. Dvěma trefami se blýskli obránce Galvas a útočník Rachůnek, zlínský gólman Murín si vysoké vítězství zpříjemnil pátým čistým kontem v sezóně.

Znojmo mělo v Plzni nakročeno k výhře, kterou by se přiblížilo k vysněnému čtvrtému místu tabulky, promarnilo však dvougólové vedení. Ve třetí třetině uvolněně hrající domácí zvýšili nasazení a vyrovnali, v nastavení pak nedokázali Moravané rozhodnout, přestože hráli sérii přesilovek.

I bez zdravotně indisponovaného trenéra Vladimíra Vůjtka se hokejistům Vítkovic daří. Vůjtkův kolega Miloš Holaň dovedl tým i v druhém utkání k vítězství - po Kladnu Ostravané porazili Spartu 4:2. Domácí strhli výhru na svou stranu v závěrečné části, v níž svou převahu vyjádřili třemi góly.

Karlovy Vary zaskočily Třinec, který na západě Čech podlehl 0:4. Třinec má nicméně před posledním kolem náskok před devátými Pardubicemi dva body.