Budějovice mají po výhře nad Vsetínem jisté play-off

Hokejisté Českých Budějovic porazili v utkání 51. kola extraligy Vsetín 4:2 a pojistili si tak účast ve vyřazovacích bojích. O výhře Jihočeši rozhodli až třemi góly v závěrečné třetině.

Opět hodně nervózní domácí nedokázali hosty ničím překvapit, ale vítězství 4:2 je definitivně posunulo do play-off. Jihočeši se sice dostali do vedení, když Brabenec tečoval střelu Posmyka od modré, ale nedokázali ho udržet. Jejich bývalý dlouholetý hráč Rob vyrovnal, z úhlu prostřelil Cháberu mezi betony. Další branku hostů vsítil po náhodné akci z pozice mezi kruhy Dubec: domácí ho vůbec neobsadili a hostující hráč měl čas zamířit nad Cháberovu lapačku.

Hostitelé znejistěli ještě více. V úvodu třetí třetiny však Šimánek vyrovnal a po gólu Brabence na 3:2 už hostům nepomohla ani dlouhá power-play ke konci zápasu.

Josef Jandač, trenér Českých Budějovic: "Pomohl nám první gól Jiřího Šimánka, který nám vrátil sebedůvěru."

Rostislav Vlach, asistent trenéra Vsetína: "Spravedlivější by po našem výkonu byla remíza."

České Budějovice - Vsetínská hokejová 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Brabenec (Posmyk, Veselý), 43. Šimánek (Kotrla), 50. Brabenec, 55. Šimánek (Sailer) - 23. Rob (Kučný, Hrabal), 37. Dubec (Jenáček, Rob). Rozhodčí: Homola, Bolina - Český, Kostka. Vyloučení: 6:7, navíc Gřegořek (Č. Budějovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 3526.
Budějovice: Chábera - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Vydarený, Kotaška - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Šimánek, Hübl, Sailer - Bělohlav, Vak (35.-40. Mertl), Kotrla. Trenéři: Jandač a Kupka.
Vsetín: Hovi - Augusta, R. Bauer, Hrabal, Kučný, Horák (21. Spitzer), Ponomarev - Zdráhal (21. Valko), Steiner, Demel - Dubec, Jenáček, Rob - Sakrajda, O. Hruška, Janeček. Trenéři: Kopřiva a Vlach.