Každý trenér musí počítat s rizikem, uvědomuje si karlovarský kouč Tlačil před startem extraligy

25. srpna 2016 17:52 - Karlovy Vary

Zkušený hokejový trenér Jan Tlačil se vrátil na českou extraligovou scénu. Převzal tým Karlových Varů, které se na jaře zachránily až v baráži. A nahradil Karla Mlejnka po jeho odchodu na asistentský post v mistrovském Liberci. „Každý kouč musí počítat s rizikem,“ rozpovídal se o trenérské práci Tlačil v rozhovoru pro Sport.cz.

 

HC Energie Karlovy Vary

V extralize jste jako trenér několikrát působil v Českých Budějovicích a poté v roce 2010 v Mladé Boleslavi a o dva roky později v Třinci. Pak o vás nebylo v českém hokeji příliš slyšet kvůli vašemu angažmá v zahraničí. Jak se vám dařilo?

V roce 2012 jsem odešel do Švýcarska, kde jsem byl po následné sezóně vyhlášen trenérem roku. To se dobře pamatuje a nesmírně mě to potěšilo. Ocenění od švýcarské hokejové federace si velice cením, Švýcarsko je v hokeji takříkajíc kanadskou provincií a pro Čecha je těžké tam prorazit. Možná jsem byl i trnem v oku některým tamním koučům. Většinou i hráči od nás, kteří mají svou kvalitu a přijdou ve Švýcarsku mezi Kanaďany, to mají složité.

Jak bylo pro vás obtížné rozhodování o nabídce z Karlových Varů?

Pro mě je HC Energie hokejovou organizací, která má super zázemí, funkční srdce. Samozřejmě jsem to vnímal s tím, že po návratu ze zahraničí jdu do rizika, ale to by platilo, i kdybych přebíral jakýkoli jiný celek. Můj sedmnáctiletý syn hraje hokej v karlovarské akademii. Když jsem se občas vracel z ciziny, jezdil jsem se dívat na něj, jak hraje. A sledoval jsem i extraligu v Karlových Varech. Viděl jsem i některé zápasy baráže.

S mužstvem pracujete od 18. července. Co vám ukázala dosavadní část přípravy na ledě?

Energie má mladý tým, který disponuje i spoustou hráčské energie. Potřebujeme ji usměrnit, aby se vyvíjela tím správným směrem. Je tady několik zkušených hráčů, ale chtělo by to i další posily. Přijdou okamžiky, kdy jsou nutné zkušenosti, a doplnění kádru o takové typy hráčů bychom uvítali.

Extraligu začínáte při derby na ledě Chomutova a poté hostíte mistrovský Liberec.

Je to takový dvojboj na úvod, ale nás čeká třináctiboj v každé čtvrtině základní části. Se stejným úsilím chceme jít do každého zápasu. Hodláme se na ně co nejlépe připravit, abychom hráli v soutěži důstojnou úlohu.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: