Brankář Štěpánek studuje tváře pardubických spoluhráčů

13. září 2016 12:02 - Pardubice

Už začínal být trochu nešťastný, že po mistrovské sezóně v Bernu nemůže sehnat angažmá, pak ale třicetiletý Jakub Štěpánek zažil bleskový přesun do branky Pardubic. Při zdravotní indispozici Maxwella i Růžičky muselo Dynamo rychle shánět náhradu, bývalý reprezentační gólman a držitel tří medailí z MS se mu upsal do konce října.

 

Josef Vostárek, ČTK

„Agent mi řekl o nabídce Pardubic. Doma jsem všechno rychle probral s manželkou a řekli jsme si, že do toho půjdu," vysvětlil Štěpánek, jenž před premiérou neměl ani možnost s týmem trénovat. „Stihl jsem jen nedělní rozbruslení a hned šel chytat proti Spartě. Taková hurá akce, ale někdy je lepší do toho takhle rovnou skočit," mínil.

Největší problém měl s rozeznáváním spoluhráčů. „Znám tady jen pár kluků, takže se mi stalo, že jsem na beky křičel česky a pak zjistil, že to byl Kanaďan nebo Američan. Učím se tváře za pochodu. Ze zdejších obránců jsem hrál jen v reprezentaci s Petrem Čáslavou, který je teď ale zraněný, a ještě ve Vítkovicích se Ctiradem Ovčačíkem," líčil.

Pardubice budou po dvou úvodních porážkách na Štěpánka teď hodně spoléhat. „Sám ale nic neuhraju. Musíme si pomáhat navzájem, já mužstvu a kluci mně," pravil gólman, který celé léto jen trénoval a čekal na nabídku. „Myslel jsem, že budu daleko dřív vědět, na čem jsem. Na druhou stranu jsem si hodně užil rodinu, ale jako brankáře mě přece jen svrběly ruce," přiznal.

kez, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..