Vítkovice - Zlín 2:1 PPHokejisté Vítkovic udolali Zlín. Rozhodl Vandas

29. Kubiš 0 : 1
44. Stastny 1 : 1
61. Vandas 2 : 1

Vítkovičtí hokejisté zdolali v 16. kole Tipsport extraligy na domácím ledě Zlín 2:1 v prodloužení. O jejich výhře rozhodl v 33. sekundě přidaného času Michael Vandas, který přihrávkou zařizoval i vyrovnávací gól Yana Stastného z úvodu třetí části. Oba hráči si v utkání připsali po brance a asistenci. Hosté v Ostravě vedli gólem Pavla Kubiše, ale nakonec jim to stačilo pouze na bod.

Vítkovický obránce Marek Hrbas a brankář Patrik Bartošák se radují z vítězství.

Bez několika zraněných lídrů se Vítkovice znovu topily v bídě bezzubé ofenzívy. Proti Zlínu hrály od první části svižný hokej, ale vzdor časté střelbě i optické převaze byly v koncovce dlouho naprosto impotentní. Vedoucí gól měl na hokejce ve 14. minutě Stastny, který se prokličkoval až před Kašíka, ale v klíčové chvíli ztratil kontrolu nad kotoučem.

Zlín hrál se svou obvyklou taktikou s akcentem na defenzívu. A brejky strašil soupeře tak dlouho, až se jeden ujal. Domácí ve 28. minutě v oslabení špatně vystřídali, Bartošák po rychlém protiútoku ještě dokázal zmařit Honejskův blafák, ale vyražený puk dotlačil i s gólmanem za brankovou čáru důrazný Kubiš. Hosté tak potrestali vyloučení exzlínského beka Urbance.

Szturce vychytal Kašík

I pozorně bránící Zlín ale nezvládl celý zápas bez chyb v defenzívě. Tři minuty po gólu propustil do sólového nájezdu Szturce, který však v jedné z mála stoprocentních šancí ztroskotal na výborném Kašíkovi.

Domácí ovšem dřeli tak dlouho, až našli cestu do zlínské brány. Sílící nápor v třetím dějství korunoval zblízka po chytré Vandasově přihrávce do odkryté brány Stastny a ani výborný Kašík už nedokázal zareagovat. Vítkovice daly Zlínu gól po 106 minutách.

Ostravané až do konce zápasu svírali protivníka v útočném pásmu, ale vyložených příležitostí měli pomálu. Až když se jim uvolnil prostor v prodloužení, rozebrali zlínskou obranu a Vandas strhl těsné vítězství na jejich stranu.

16. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Vítkovice Ridera - PSG Zlín 2:1 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 44. Stastny (Vandas, Szturc), 61. Vandas (Hrbas, Stastny) - 29. Kubiš (Honejsek, Roman Vlach). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5721.
Vítkovice: Bartošák - Urbanec, Výtisk, Sedlák, Hrbas, D. Krenželok, Kovář - Vandas, Stastny, Szturc - P. Zdráhal, O. Roman, D. Květoň - E. Němec, Balán, Kolouch - Tomi, Hudeček, Illéš. Trenéři: Petr a Trnka.
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - Gago, Podešva, Maruna - O. Horák, Popelka, Goiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.