Rubriky:

Tipsport extraliga

FIFA umožní v anketě o nejlepšího fotbalistu hlasovat i fanouškům

31. října 2016 15:57 - Curych

Mezinárodní fotbalová federace FIFA vyhlásí vítěze ankety o nejlepšího fotbalistu světa 9. ledna na tradičním ceremoniálu v Curychu. Poprvé do hlasování zapojí i fanoušky, kteří budou o vítězi rozhodovat společně s trenéry a kapitány reprezentací a novináři.

 

Albert Gea, Reuters

FIFA v posledních šesti letech anketu vyhlašovala spolu s časopisem France Football jako Zlatý míč FIFA. Letos se však ankety znovu osamostatnily: France Football vyhlásí Zlatý míč 13. prosince, FIFA uspořádá galavečer s názvem "The Best - Nejlepší" o necelý měsíc později.

V předchozích ročnících se do hlasování zapojovali trenéři a kapitáni reprezentačních celků a novináři. Nyní se k nim přidají i fanoušci. Výsledky jejich internetové ankety budou započítány jako čtvrtina všech hlasů. Zároveň oblíbenec fanoušků dostane vedlejší cenu.

Vedle nejlepšího hráče a oblíbence fanoušků budou vyhlášeni také nejlepší hráčka, nejlepší trenéři, cena fair play, jedenáctka roku a nejhezčí gól.

FIFA v následujících dnech oznámí seznam kandidátů. Hlasování odstartuje 4. listopadu a bude ukončeno 22. listopadu. Následně 2. prosince FIFA zveřejní tříčlennou zúženou nominaci na vítěze.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..