Zbytečně jsme se zase strachovali o výsledek a doplatili na to, věděl olomoucký útočník Knotek

Olomouc

Hokejisté Olomouce po třech výhrách v řadě čtvrtou v 41. kole extraligy nepřidali a v přímém souboji propásli šanci přeskočit v tabulce jedenáctou Mladou Boleslav. Po dvou třetinách sice vedli 2:1, ale tu závěrečnou nezvládli a po prohře 2:4 jim nakonec zbyly oči pro pláč. Vytoužená desátá příčka zaručující účast v předkole play-off se jim tak zase o něco vzdálila. Uvědomoval si to i centr prvního útoku Kohoutů Jan Knotek.

Zleva František Skladaný a Jan Knotek z Olomouce se radují z gólu proti Mladé Boleslavi.

Co se stalo, že jste dobře rozehraný duel ztratili?

Opět jsme doplatili na bolest, která nás v nynější sezóně provází. Zbytečně moc jsme se zase strachovali o výsledek. Báli jsme se a z toho pramenily chyby, po nichž jsme inkasovali. Potom se naše hra zcela rozsypala.

Nebyli jste si po třech výhrách za stavu 2:1 spíše jistí, že to úspěšně dohrajete?

Ne! Byl to jen ten strach. Už jsme tak prohráli několikrát a nevyvarovali jsme se toho ani teď.

Nevyšel vám však už úvod utkání. Brzy jste prohrávali 0:1 a museli dotahovat.

To je pravda, ale dostali jsme se z toho. Vyrovnali jsme a druhá třetina byla výborná. Nevydařenou půlku té první jsme odčinili a měli jsme to v třetí třetině dotáhnout.

Zřejmě chyběl třetí gól v síti soupeře.

Určitě. Uklidnil by nás. V závěrečném dějství jsme se ale před bránu často nedostávali. Tlak na ně nebyl. Bylo to zkrátka až moc ustrašené.

Ve druhé třetině jste ale šancí na zvýšení náskoku měli dost.

Ano. Klepalo to o bránu. Škoda. Chtělo to asi větší důraz. Chyběla nám pohoda na hokejce.

Co pro vás prohra znamená?

Mohli jsme Mladou Boleslav přeskočit a přiblížit se i desáté příčce. Jenže právě takové duely my nezvládáme. Zřejmě to máme moc v hlavách. Přemýšlíme o tom a většinou to nedáme.

V úterý vás čeká dohrávka 36. kola s Hradcem Králové, se kterým jste ještě nebodovali...

Je na čase je porazit. Hrají výborně a to by nám mohlo vyhovovat. Proti kvalitnějším týmům se umíme hecnout více. Snad to vyjde a nějaký bod urveme.